Otoyol yapımı nedeniyle kente Göksu ve Sarıkız kaynaklarından su ileten boru hattının yeri değiştirilecek. Bu çalışmalar sırasında
Çiğli,
Karşıyaka,
Bayraklı ve
Bornova’da beş gün boyunca, 28 saat süreyle su kesintisi uygulanacak, dönüşümlü olarak sekizer saat su verilebilecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Karayolları’nca yapımı sürdürülen Menemen - Aliağa - Çandarlı otoyol inşaatı güzergahındaki su iletim hattında değişiklik yapılacak. Menemen Koyundere Kavşağı ile Yahşelli’de döşenen 220 santimetrelik yeni borular ana iletim hattına bağlanacak.
Var olan hattaki su boşaltıldıktan sonra yeni hattın ana iletim hattına bağlantısı sağlanacak. Bu çalışmalar sırasında Manisa bölgesindeki Göksu ve Sarıkız kuyularından İzmir’e su aktarılamayacak.
20 Ağustos ile 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek bağlantı çalışmaları nedeniyle
Karşıyaka,
Bornova,
Çiğli ve
Bayraklı ilçelerinin bir bölümünde su belli aralıklarla kesilecek. Çalışmalar süresince Tahtalı Barajı’ndan
Çiğli ilçesine kısıtlı da olsa su aktarılacak.
İZSU Genel Müdürlüğü’nce günlere ve bölgelere göre su kesinti programı hazırlandı.
20 Ağustos 2019 Salı günü saat 09.00’dan 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 13.00’e kadar 28 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler:
Çiğli ilçesinin Egekent, İzkent, Çağdaş, Evka-5, Esentepe, Atatürk, Evka-2, Evka-6, Aydınlıkevler, Maltepe, Ahmet Taner Kışlalı mahalleleri,
Bayraklı ilçesinin 75. Yıl, Cengizhan, Alpaslan, Fuat Edip Baksı, Muhittin Erener, R. Şevket İnce, Çiçek, Çay, Org. Nafiz Gürman, Gümüşpala, Emek, Yamanlar, Turan, Onur, Doğançay, Postacılar, Körfez mahalleleri,
Karşıyaka ilçesinin Örnekköy, Zübeyde Hanım, Latife Hanım, Mustafa Kemal, Cumhuriyet, İnönü mahalleleri,
Bornova ilçesinin Tuna, Gaziosmanpaşa, Barbaros, Koşukavak, Zafer, Serintepe, Merkez, Meriç, Yeşilova, Karacaoğlan, Işıklar, Egemenlik, Yunus Emre, Ümit, Kemalpaşa, Birlik, Gürpınar, Mevlana, Yıldırım Beyazıt, Çınar, Rafetpaşa, Kazım Dirik mahalleleri.
Bu bölgeye 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü 13.00 ile 21.00 saatleri arasında 8 saat süreyle su verilecek.
21 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 03.00’ten ile 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 07.00’ye kadar 28 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler:
Karşıyaka ilçesinin Şemikler, Mavişehir, Yalı, Atakent, Fikri Altay, Demirköprü, Soğukkuyu, İmbatlı, Dedebaşı, Goncalar, Nergiz, Bahriye Üçok, Bostanlı, Aksoy, Donanmacı, Bahariye, Bahçelievler, Tuna, Alaybey, Tersane mahalleleri.
Çiğli ilçesinin Güzeltepe, Şirintepe, Yakakent, Köyiçi mahalleleri.
Bu bölgeye 22 Ağustos 2019 Perşembe günü 07.00 ile 15.00 saatleri arasında 8 saat süreyle su verilecek.
21 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 21.00’den 23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 01.00’e kadar 28 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler:
Çiğli ilçesinin Egekent, İzkent, Çağdaş, Evka-5, Esentepe, Atatürk, Evka-2, Evka-6, Aydınlıkevler, Maltepe, Ahmet Taner Kışlalı mahalleleri.
Bayraklı ilçesinin 75. Yıl, Cengizhan, Alpaslan, Fuat Edip Baksi, Muhittin Erener, R. Şevket İnce, Çiçek, Çay, Org. Nafiz Gürman, Gümüşpala, Emek, Yamanlar, Turan, Onur, Doğançay, Postacılar, Körfez mahalleleri,
Karşıyaka ilçesinin Örnekköy, Zübeyde Hanım, Latife Hanım, Mustafa Kemal, Cumhuriyet, İnönü mahalleleri,
Bornova ilçesinin Tuna, Gaziosmanpaşa, Barbaros, Koşukavak, Zafer, Serintepe, Merkez, Meriç, Yeşilova, Karacaoğlan, Işıklar, Egemenlik, Yunus Emre, Ümit, Kemalpaşa, Birlik, Gürpınar, Mevlana, Yıldırım Beyazıt, Çınar, Rafetpaşa, Kazım Dirik mahalleleri.
Bu bölgeye 23 Ağustos Cuma günü saat 01.00 - 09.00 saatleri arasında 8 saat süreyle su verilecek.
22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 15.00’ten 23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 19.00’a kadar 28 saat su verilemeyecek bölgeler:
Karşıyaka ilçesinin Şemikler, Mavişehir, Yalı, Atakent, Fikri Altay, Demirköprü, Soğukkuyu, İmbatlı, Dedebaşı, Goncalar, Nergiz, Bahriye Üçok, Bostanlı, Aksoy, Donanmacı, Bahariye, Bahçelievler, Tuna, Alaybey, Tersane mahalleleri.
Çiğli ilçesinin Güzeltepe, Şirintepe, Yakakent, Köyiçi mahalleleri.
Bu bölgeye 23 Ağustos Cuma günü saat 19.00’dan 24 Ağustos Cumartesi günü saat 03.00’e kadar 8 saat süreyle su verilecek.
23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 09.00’dan 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 13.00’e kadar 28 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler:
Çiğli ilçesinin Egekent, İzkent, Çağdaş, Evka-5, Esentepe, Atatürk, Evka-2, Evka-6, Aydınlıkevler, Maltepe, Ahmet Taner Kışlalı mahalleleri,
Bayraklı ilçesinin 75. Yıl, Cengizhan, Alpaslan, Fuat Edip Baksi, Muhittin Erener, R. Şevket İnce, Çiçek, Çay, Org. Nafiz Gürman, Gümüşpala, Emek, Yamanlar, Turan, Onur, Doğançay, Postacılar, Körfez mahalleleri,
Karşıyaka ilçesinin Örnekköy, Zübeyde Hanım, Latife Hanım, Mustafa Kemal, Cumhuriyet, İnönü mahalleleri,
Bornova ilçesinin Tuna, Gaziosmanpaşa, Barbaros, Koşukavak, Zafer, Serintepe, Merkez, Meriç, Yeşilova, Karacaoğlan, Işıklar, Egemenlik, Yunus Emre, Ümit, Kemalpaşa, Birlik, Gürpınar, Mevlana, Yıldırım Beyazıt, Çınar, Rafetpaşa, Kazım Dirik mahalleleri.
Bu bölgeye 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 13.00 - 21.00 saatleri arasında 8 saat süreyle su verilecek.
24 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 03.00’ten 25 Ağustos 2019 Pazar günü saat 07.00’ye kadar 28 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler:
Karşıyaka ilçesinin Şemikler, Mavişehir, Yalı, Atakent, Fikri Altay, Demirköprü, Soğukkuyu, İmbatlı, Dedebaşı, Goncalar, Nergiz, Bahriye Üçok, Bostanlı, Aksoy, Donanmacı, Bahariye, Bahçelievler, Tuna, Alaybey, Tersane mahalleleri
Çiğli ilçesinin Güzeltepe, Şirintepe, Yakakent, Köyiçi mahalleleri.
24 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 21.00’den ile 25 Ağustos 2019 Pazar günü saat 07.00’ye kadar 10 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler:
Çiğli ilçesinin Egekent, İzkent, Çağdaş, Evka-5, Esentepe, Atatürk, Evka-2, Evka-6, Aydınlıkevler, Maltepe, Ahmet Taner Kışlalı mahalleleri,
Bayraklı ilçesinin 75. Yıl, Cengizhan, Alpaslan, Fuat Edip Baksi, Muhittin Erener, R. Şevket İnce, Çiçek, Çay, Org. Nafiz Gürman, Gümüşpala, Emek, Yamanlar, Turan, Onur, Doğançay, Postacılar, Körfez mahalleleri,
Karşıyaka ilçesinin Örnekköy, Zübeyde Hanım, Latife Hanım, Mustafa Kemal, Cumhuriyet, İnönü mahalleleri,
Bornova ilçesinin Tuna, Gaziosmanpaşa, Barbaros, Koşukavak, Zafer, Serintepe, Merkez, Meriç, Yeşilova, Karacaoğlan, Işıklar, Egemenlik, Yunus Emre, Ümit, Kemalpaşa, Birlik, Gürpınar, Mevlana, Yıldırım Beyazıt, Çınar, Rafetpaşa, Kazım Dirik mahalleleri.