Ana Sayfa Güncel Haberler ESİAD'ın zirvesi yatırımcı ve iş insanlarını buluşturacak

ESİAD’ın zirvesi yatırımcı ve iş insanlarını buluşturacak

Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) yatırım ve finans dünyasını İzmir’de buluşturacak İkinci Yatırım Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Zirve finans sektörünün önde gelen oyuncularını, sanayici ve iş insanlarıyla buluşturacak bir platform niteliğinde düzenleniyor. ESİAD II. Yatırım Zirvesi, 21 Eylül 2023 tarihinde İzmir İstinyepark Hyatt Regency Otel’de düzenlenecek. İş insanlarını zirveye davet eden ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, “Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz yatırım zirvesi, finansmana erişim konusunda iş dünyasının pusulası olacak. Zirvenin bu konuda akıllardaki soruları gidereceğine ve yeni projelere ilham vereceğine inanıyoruz” dedi.

ESİAD olarak, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması ve toplumsal gelişimi için çok sayıda çalışmaya imza attıklarını kaydeden Sibel Zorlu “ESİAD Yatırım Zirvesi, kurumsal finans kuruluşları, yatırım bankaları, fonlar ve finansal danışmanlık firmaları ve inşaat ve gayrımenkul geliştirme şirketlerinin önde gelen isimlerini sanayici ve iş insanlarıyla bir araya getiren önemli bir etkinlik” diye konuştu. Zorlu zirveye ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Bu yılki Yatırım Zirvesi’nde ana konuşmacımız Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş olacak. Oturumlarımızı dört ana başlıkta gerçekleştiriyoruz. ‘Ortaklıklar ve Stratejik Birleşme ve Satın Alma Dünyasında Güncel Gelişmeler ve Beklentiler’, ‘Finansal Yatırımcılar ve Fonlar’, ‘Kurumsal Finansmana Erişimde Halka Arz ve Sermaye Piyasası Olanakları’ ve ‘Gayrimenkul ve İnşaat Proje finansmanı’ konularını ele alacağız. Oturum aralarını özellikle geniş tuttuk. Etkileşim ve network yaratmayı hedefliyoruz Bu zirve finansmana erişim konusunda iş dünyasının pusulası olacak.”

Finansmana erişim en önemli sorunlardan biri

Türkiye’deki şirketlerin en önemli sorunlarından birinin finansmana erişim olduğunu vurgulayan Zorlu, uluslararası rekabette güçlenmek ve ülke kalkınması için yatırım ve finansmana ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Zorlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“ESİAD Yatırım Zirvesi iş dünyasının en önemli sorunlarından birinin altını çiziyor: Finansmana erişim. Zirvede finansmana nasıl ulaşılır, finansmana ulaşılırken burada hangi seçenekler vardır, bunların maliyetleri nelerdir gibi belirli sorular karşımıza çıkıyor. Biz Yatırım Zirvesi’nde bu soruların cevaplarını ele alıyoruz. Her oturumun moderatörlüğünü konularında uzman, tecrübeli isimler üstleniyor. Konuşmacılara çeşitli deneyimler üzerinden tartışacakları bir ortam sunuyoruz. Vaka analizlerinin, tartışmaların iş insanlarına ışık tutacağına, akıllardaki sorulara farklı çözümler üretebilmelerine imkan sağlayacağına, yeni projeler ve gelecek için ilham vereceğine inanıyoruz.“

Yüksek katılım bekleniyor

İlki 2022 yılında gerçekleşen ESİAD Yatırım Zirvesi “Doğru Yatırım, Finansmana Erişim ve Güçlü Yarınlar” sloganıyla düzenlenmişti. Finans sektörünün önde gelen oyuncuları ile sanayici, yatırımcı, girişimci ve iş insanlarını buluşturan zirveye İstanbul, İzmir ve çevre illerden olmak üzere yaklaşık 350 kişi katılmış, beş oturumda 27 konuşmacı yer almıştı. Yatırım bankaları, fonlar, aracı kurumlar ve danışmanlık şirketleri, girişim sermayesi fonları olmak üzere 50 kurumsal finans kuruluşun, sanayici ve iş insanlarıyla bir araya geldiği zirveye, bu yıl da katılımın yüksek olması bekleniyor.

İzmir İstinyepark Hyatt Regency Otel’de 21 Eylül 2023 Perşembe günü gerçekleşecek zirve yatırımcılar, danışmanlar ve aracı kurumlar ile şirketlerin ve iş insanlarının doğrudan buluşmasına yönelik randevulu görüşme olanağı da sunacak. Böylece bu alanda bir network yaratılması da sağlanacak. Toplantı programına www.esiadyatirimzirvesi.org adresinden ulaşılabilir.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR