Ana Sayfa Güncel Haberler 3. Kadın Öyküleri Kısa Öykü ve Şiir Yarışması

3. Kadın Öyküleri Kısa Öykü ve Şiir Yarışması

Konak Belediyesi’nin “Kadın Öyküleri Kısa Öykü ve Şiir Yarışması” bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Yarışmaya katılacak kadınların öykülerini ya da şiirlerini 6 Ekim 2023 gününe kadar konakoykuyarisma@gmail.com e-posta adresine göndermesi gerekiyor.

İlki 2021 yılında yapılan “Kadın Öyküleri Kısa Öykü ve Şiir Yarışması”nın her yıl düzenli olarak yapılması planlanıyor. Yarışmayla edebiyat dünyasına yeni yeteneklerin kazandırılması, geleceğe eserler bırakılması, kentin kültür sanat yaşamına hareketlilik kazandırılması ve kadın yazarların edebiyat dünyasına katılmasının özendirilmesi amaçlanıyor.

“Kadın Öyküleri Kısa Öykü ve Şiir Yarışması”nın bu yılki öykü dalı jürisi yazarlar Esra Kahya, Handan Gökçek Candan, Nilüfer Yıldız Şendur, Nalan Yılmaz ve Ayşe Başak Kaban’dan, şiir dalı jürisi şairler Hülya Deniz Ünal, Emel İrtem ve Elif Sofya’dan oluşuyor.

Bu yıl “Kadınlar, Gelecek ve Demokrasi” temasıyla düzenlenen yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ve yarışma şartnamesi Konak Belediyesi’nin web sitesi üzerinden indirilebiliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR