Ana Sayfa Güncel Haberler Türk kadınının bağımsızlık öyküsü fotoğraflarla anlatılacak

Türk kadınının bağımsızlık öyküsü fotoğraflarla anlatılacak

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Hamza Rüstem Fotoğrafhanesi’nin yöneticisi, koleksiyoner Mert Rüstem’in arşivinden “Haremden Özgürlüğe Türk Kadınının Bağımsızlık Öyküsü” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. Türk Kadınlar Birliği İzmir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen sergi 04 Ekim 2023 günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin giriş katındaki doğu ve batı galerilerde açılacak. Sergi 31 Ekim 2023 gününe kadar açık kalacak.

Mert Rüstem, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023 yılının bu anlamlı sergisi için Sevtap Şirin, Ayşegül Güngören, Nermin Karakurt, eşi Gül Şen Rüstem ile yaklaşık iki yıldır çalıştıklarını söyledi. Rüstem, Türk Kadınlar Birliği İzmir Şubesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle hazırlanan sergide Türk kadınının haremden meclise uzanan hikayesini ele aldıklarını belirtti.

Rüstem, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan kadınların özgürleşmesini fotoğraflarla anlatmaya çalıştıklarını söyledi. Sergi İzmir’le eş zamanlı olarak Berlin ve Münih’te, Aralık ayında Ankara’da, Ocak ayında Bükreş’te de açılacak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR