Ana Sayfa Güncel Haberler Bergama Senin Gözünle Anlatılsın fotoğraf maratonu

Bergama Senin Gözünle Anlatılsın fotoğraf maratonu

UNESCO Dünya Mirası Bergama’yı fotoğraflarla yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla düzenlenecek 7. Uluslararası Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotoğrafçılar Maratonu başlıyor. “Bergama Senin Gözünle Anlatılsın” temalı maraton 28 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) işbirliği ile üç farklı kategoride düzenlenecek maratonda 16 farklı ödül verilecek.

Etkinlik boyunca Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenecek sergiler, fotoğraf gösterileri, söyleşiler ve eğitimler ile Bergama’nın zenginlikleri, sanat ve fotoğraf tutkunlarıyla buluşacak.

Fotoğraf maratonu kapsamında yarışmacılar A kategorisinde (Bergama/Tarih Mimari), B kategorisinde (Bergama/Hayatın İçinden) ve C kategorisinde (Merkezden Uzakta Kırsal) yarışacak. Yarışmada birinci olacak fotoğraflara 12 bin lira, ikincilere 8 bin lira, üçüncülere 4 bin lira, mansiyon olarak da 2 bin 500 lira ödül verilecek. Sergiye katılacak her kategoride 10 fotoğrafa ise 1500’er lira ödül verilecek. A, B ve C kategorilerindeki konuları kapsayan drone fotoğraf birincisine “Mehmet İzzet Kutlu Özel Ödülü” olarak 4 bin lira ödül verilecek.

Farklı coğrafyalardan gelecek fotoğrafçılarla Bergama’nın kültürel zenginliklerinin bir araya geleceği maratonda, ilham verici deneyimler yaşanması ve kentin kültürel mirasının geniş kitlelere aktarılması hedefleniyor. Yarışmaya 18 yaş üstü herkes katılabilecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR