Ana Sayfa Güncel Haberler İZYAKO'dan Erdoğan Baysal'ı Anma ve Öykü Yarışması

İZYAKO’dan Erdoğan Baysal’ı Anma ve Öykü Yarışması

İzmir Yazarlar Kooperatifi (İZYAKO), Türk edebiyatının önemli isimlerinden, İZYAKO’nun kurucularından Erdoğan Baysal’ın anısını yaşatmak ve yeni yazarları edebiyat dünyasına yönlendirmek amacıyla öykü yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılacak adayların eserlerini 01 Eylül 2023 ile 08 Ekim 2023 tarihleri arasında izyako2019@gmail.com e-posta adresine göndermeleri gerekiyor.

Yarışmanın Seçici Kurulu, İZYAKO Başkanı Serkan Esen, Araştırmacı Tarihçi Mustafa Uzel ve Yazar Bekir Bayraktar’dan, Jüri Üyeleri ise Yazar Mümtaz Gökçebağ, Yazar Ebru Çaloğlu, Şair Fatma Hatun Esen, Gazeteci Bekir Yurdakul ve Şair Ayşe Manav’dan oluşuyor.

Yarışmanın konusu serbest

“Erdoğan Baysal’ı Anma ve Öykü Yarışması” öykü türüne yeni ve çağdaş eserler kazandırmak, yazarları özendirmek, kültür, sanat ve çağdaş düşünceye katkı sağlamak ve Türkçeye yeni örnekler sunmak amacıyla düzenleniyor. Konunun serbest olduğu yarışmaya, 18 yaşını geçmiş herkes bir öyküsü ile katılabilecek. Öykülerin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış veya ödül almamış olması gerekiyor.

Sonuçları 23 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak yarışmaya ilişkin detaylı bilgi İZAYKO’nun 0 505 812 32 07 nolu telefonundan alınabilir.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR