Ana Sayfa Güncel Haberler Gazeteci Mehmet Çapman yaşamını yitirdi

Gazeteci Mehmet Çapman yaşamını yitirdi

Yeni Bakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Çapman, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti. İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Üyesi Çapman 69 yaşındaydı.

Mehmet Çapman’ın cenazesi, 7 Eylül 2023 Perşembe günü Alsancak Hocazade Camisi’nde öğle namazınının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Doğançay Mezarlığı’na toprağa verilecek.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İzmir basının duayen isimlerinden Mehmet Çapman’ı kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Gappi, Mehmet Çapman’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Türk basın camiasına başsağlığı diledi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “İzmir basınının deneyimli ismi Mehmet Çapman’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun” denildi.

Mehmet Çapman kimdir?

1954 yılında İzmir’de doğdu. 1979 yılında ABD Bowling Greeen Eyalet Üniversitesi’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 1990 yılında, babası merhum gazeteci Nedim Çapman’ın 1980 yılında kurduğu Yeni Ekonomi Gazetesi’nde başladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler verdi. Uzun süre Yeni Ekonomi, daha sonra 2017 yılından başlayarak Yeni Bakış Gazetesi adıyla yayımlanan gazetenin genel yayın yönetmenliği görevini yürüttü. Evli ve bir çocuk babasıydı.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR