Ana Sayfa Güncel Haberler Urla merkezinde yeşil alan ve otopark düzenlemesi

Urla merkezinde yeşil alan ve otopark düzenlemesi

Urla Belediyesi hizmet binasının arkasında yer alan ve halk arasında eski pazaryeri olarak bilinen yaklaşık 5 bin 700 metrekarelik alan yeşil alan ve otopark olarak yeniden düzenlendi.

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, Söz konusu alanının eski haliyle kötü bir görünüme sahip olduğunu belirtti. Dayanç, yörede bulunan belediye ek binalarının 2020 yılında yaşanan depremde hasar aldığını ve yıkımına karar verildiğini hatırlattı.

Murtaza Dayanç, alanda yıkım işlemini bu yıl gerçekleştirdiklerini, ekonomik ömrünü tamamlamış başka riskli yapıları da kaldırdıklarını anlattı. Kent merkezinin nefes aldığını, ilçeye yakışır bir düzenleme yapıldığını söyleyen Dayanç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bölgeye hem yeni yeşil alan kazandırıldı, hem de otopark sorununa bir nebze çözüm sunulmuş oldu. Urlamıza hayırlı uğurlu olsun. Devletimizin imkanlarını son kuruşuna kadar kamuya yararlı projeler ve hemşerilerimiz için kullanmaya devam edeceğiz. Her geçen gün Urla’mızın değerine değer katmaya devam edeceğiz.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR