Ana Sayfa Güncel Haberler İEÜ'de GençYaratıcı Festivali düzenlenecek

İEÜ’de GençYaratıcı Festivali düzenlenecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde etkinlik gösteren GençYaratıcı Ajans, bu yıl “GençYaratıcı Festivali”ni dördüncü kez düzenleyecek. 23-24 Mayıs tarihlerinde, “Yapay Zeka ve Yaratıcılık” ana temasıyla gerçekleşecek festivalin ilk günü çevrim içi, ikinci günü ise İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek

İzmir Ticaret Odası’nın desteğiyle yaşama geçecek festival, yaratıcılık ve yapay zeka gibi iki önemli konuyu bir araya getirecek. Festival, gençlerin nitelikli fikirler edinmesi, merak ettiklerini öğrenmesi, çevrelerini geliştirmesi ve tüm bunlar sayesinde kendilerine yeni kariyer rotaları belirlemesi açısından önemli bir fırsat olacak. “GençYaratıcı Festivali”ne konuk olacak alanında usta isimler, gençlerle deneyimlerini paylaşacak ve merak edilen soruları yanıtlayacak.

Festival kapsamında düzenlenecek atölye çalışmaları, katılımcılara yapay zeka teknolojilerini yakından tanıma ve kendi yaratıcı projelerini geliştirme olanağı sağlayacak. Festivalde katılımcıların yeni fikir ve projelerini ortaya koyabilecekleri bir yarışma da düzenlenecek. Katılımın ücretsiz olduğu festivale; gencyaratici.ieu.edu.tr adresinden kayıt yaptırılabilecek.

İEÜ GençYaratıcı Ajans Yöneticisi Gözde Çeviker, yalnızca öğrencilerin değil, genç profesyonellerin de yararlanacağı nitelikli ve örnek bir etkinliğe imza atacaklarını söyledi.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR