Ana Sayfa Güncel Haberler DEÜ’nün laboratuvarları tek çatı altında

DEÜ’nün laboratuvarları tek çatı altında

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), kurum bünyesindeki laboratuvarları tek çatı altında bir araya getiren DEÜ Laboratuvar Yönetim Sistemi’ni (DELAB) yaşama geçirdi. Yeni sistem sayesinde kişi ve kuruluşların kurum bünyesindeki laboratuvar, cihaz, analiz içeriği ve hizmet bedeli gibi konularda bilgi alabileceği ve dijital ortamda sorumlu kişilerle iletişim kurabileceği belirtildi.

DEÜ Laboratuvar Yönetim Sistemi’nin (DELAB) sağlık, fen ve mühendislik alanlarında özel sektörün ihtiyaç duyduğu analizlerin dikkate alınarak oluşturulduğu belirtildi. Akredite olmuş laboratuvarlara erişim olanağı da sunan DELAB http://delab.deu.edu.tr alan adlı web sitesi üzerinden hizmet verecek sistem, sürekli güncel tutulacak.

Fen, mühendislik ve tıp alanındaki laboratuvarların zaman içerisinde DELAB’a katılacağını belirten DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Murat Tanarslan, üniversitenin farklı akademik birimlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde hizmet veren, öğretim ve araştırma faaliyetlerini zenginleştiren laboratuvarları bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Tanarslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu laboratuvarlardan bazıları kendi alanlarında ulusal ve uluslararası akreditasyonlara da sahipler. Şu anda üniversitemiz değişik birimlerinin laboratuvarlarında bulunan ve DELAB sistemine kayıtlı yüzlerce cihaz ile farklı alanlarda çok sayıda analiz yapılma ikanı bulunmaktadır. Önümüzdeki süreçte DELAB sistemi, üniversitemizdeki tüm laboratuvarlarımız kapsayacak şekilde genişletilerek, burada görevli bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımız ile Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra özel sektörün ihtiyaç duyduğu birçok alanda, uygulama hizmetleri sunmayı arzuluyoruz.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR