Ana Sayfa Güncel Haberler Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na coşkulu kutlama

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na coşkulu kutlama

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de çeşitli etkinliklerle ve coşkuyla kutlandı.

Resmi törenler 19 Mayıs 2023 Cuma günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Törene İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni ile milletvekilleri, siyasi parti temsilcileriyle yurttaşlar katıldı.

Törende konuşan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, 19 Mayıs’ta Samsun’da yakılan özgürlük ateşinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte dalga dalga tüm yurda yayıldığını söyledi. Eskici, Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde milli egemenlik ilkesi ile birlik ve bütünlüğün sağması için çarenin ancak millette olduğunun tescillendiğini vurguladı.

Kutlama töreninde konuşma ve şiirlerin okunmasından sonra “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve “Gençliğin Ata’ya Cevabı” okundu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalar halk oyunları, sporcular ve dağcıların gösterileriyle son buldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir dizi etkinlik düzenledi. Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde İzmir Gençlik Festivali ve gençlik atölyeleri gerçekleştirildi.

İzmirliler Lozan Meydanı’ndan Gündoğdu’ya doğru yürüdü. Gündoğdu Meydanı’nda DJ Ali Köprülü’nün performansıyla başlayan etkinlik Mabel Matiz konseriyle son buldu.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR