Ana Sayfa Güncel Haberler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Resmi törenler 19 Mayıs 2023 Cuma günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilecek. Kutlama töreninde konuşma ve şiirlerin okunmasından sonra “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve “Gençliğin Ata’ya Cevabı” okunacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalar halk oyunları gösterileriyle son bulacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir dizi etkinlik düzenliyor. 18-19 Mayıs günlerinde İzmir Gençlik Festivali beşinci kez Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde düzenlenecek.

Etkinlikler 18 Mayıs günü saat 15.00’te Gençlik Belediyesi ve İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ortak düzenleyeceği özel oturumun açılışıyla başlayacak. İzmir Milli Kütüphane Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Puğ, “Atatürk ve Gençlik” konusunda gençlerle söyleşecek.

Saat 18.00’de Avrupa Gençlik Başkenti Sokağı’nda kurulacak sivil toplum kuruluşları ve öğrenci topluluklarının stantları gezilecek. Genç Sahne’de üniversite öğrenci toplulukları müzik, tiyatro ve dans gösterileri yapacak. Genç İzmir dans ve tiyatro toplulukları da sahne alacak. 21.30’da ise ünlü müzik grubu Redd’in konseri var.

19 Mayıs Cuma günü ise 13.00 ile 18.00 saatleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası gençlik atölyelerine ev sahipliği yapacak. Kültürpark’ın Lozan kapısında spor etkinlikleri saat 18.00’de başlayacak. Kutlama programı saat 19.30’da Kültürpark’taki Praksis grubunun konseriyle sürecek.

19 Mayıs günü Lozan Meydanı’ndan Gündoğdu’ya doğru gençlik yürüyüşü yapılacak. Yürüyüş saat 20.30’da başlayacak. Gündoğdu Meydanı’nda 19.30’da DJ Ali Köprülü’nün performansıyla başlayacak program ise saat 21.00’de Mabel Matiz konseriyle sürecek.

19-21 Mayıs tarihlerinde ise Genç İzmir Bornova Gençlik Yerleşkesi’nde 100 genç katılımcı ile kamp düzenlenecek. Çeşitli spor ve sanat atölyelerinin yapılacağı kamp programına dair detaylı bilgiye “gencizmir.com” adresinden ulaşılabilir.

19 Mayıs günü saat 11.30’da aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan Genç İzmir Balçova Gençlik Merkezi ziyaret edilecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR