Ana Sayfa Güncel Haberler Jeoloji Mühendisleri Odası 49 yaşında

Jeoloji Mühendisleri Odası 49 yaşında

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı Jeoloji Mühendisleri Odası kuruluşunun 49. yılını kutluyor. Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, odanın 18 Mayıs 1974 tarihinde 161 jeoloji mühendisinin bir araya gelerek 19. TMMOB Genel Kurulu’na sunduğu dilekçeyle kurulduğu belirtildi. “Odamızın, bugün 49. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz” denilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Odamız kurulduğu günden bu güne kadar geçen 49 yıllık bilgi ve ilişki birikimiyle bir yandan ülkede emek özgürlük, demokrasi, laiklik, çağdaşlık mücadelesi verirken, diğer taraftan meslek alanı kapsamındaki konularda ‘mesleki hak’ mücadelesini yürüterek ülkede jeoloji mühendisliği hizmetlerinin etki alanını hak ettiği yere taşıma gayreti içerisinde olmuştur.

Ülke insanımızın doğa kaynaklı afetlerin etkilerinden korunmasından, doğal varlık ve kaynakların korunmasına, ülkenin sahip olduğu jeolojik kaynaklarının kamusal yarar çerçevesinde aranarak işletilmesinden, su kaynaklarına, temel jeolojiden, enerji kaynaklarına, mühendislik yapıların yer seçiminden, projelendirme ve tasarım süreçlerine kadar geniş bir alanda meslek alanına ilişkin faaliyetlerin kamu yararı çerçevesinde düzenlenmesi konusunda mücadele yürüten Odamız, üyelerinin ekonomik, sosyal ve mesleki ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da her yıl çok sayıda eğitim, sempozyum, çalıştay, söyleşi vb etkinlikler düzenlemektedir.

49 yıllık zaman dilimi içerisinde Odamızı destekleyerek bugünlere taşıyan, başta üyelerimiz olmak üzere il ve ilçe temsilciliklerimizden, şube yönetim kurullarına, genel merkez organlarından kurul, komisyon, çalışma grupları ile odamızda çalışan emekçi arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.
Odamızın kuruluşunun 49. yılı kutlu olsun.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR