Ana Sayfa Güncel Haberler Çeşmealtı İskele kıyıları yeniden düzenlendi 

Çeşmealtı İskele kıyıları yeniden düzenlendi 

Urla Belediyesi’nin Çeşmealtı İskele Mahallesi’nde kıyı şeridi düzenleme çalışmaları tamamlandı. İskele Caddesi’nde yol ve Çeşmealtı bölgesi Yalı Caddesi’nde kıyı düzenlemesi projeleri kapsamında kıyı şeridinde yeşil alanların oranı artırıldı. 

Vatandaşların daha etkin kullanımı adına yürütülen çalışmalar sonucunda Urla kıyıları doğal dokusuna uygun, çevreci bir görünüme kavuştu. Oturma bankları, yaya yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve çeşitli etkinliklerin yapılabileceği çok sayıda alan kazandırıldı. 

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, vatandaşların kıyılardan daha çok yararlanmasını sağlamayı amaçlayan projeler kapsamında Urla’nın kıyı şeridinin bütüncül bir anlayışla ele alındığını söyledi.  Tamamlanan çalışmalar sayesinde Urla kıyı şeridinin yepyeni bir kimlik kazandığını anlatan Dayanç, şu görüşleri dile getirdi:

“Söz verdiğimiz gibi vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile 7/24 esaslı çalışarak, Urla’mızın marka değerine değer katmaya devam ediyoruz. Urlamız için, halkımız için durmadan çalışıyor, ilçemizi güzelleştiriyoruz. Sahil bantlarını doğal dokusuna uygun, çevreci bir yaklaşımla Urlamıza yakışır hale getirdik. Çeşmealtı İskele Mahallesi’nde yapmış olduğumuz düzenlemeler Urlalı hemşerilerimize hayırlı olsun.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR