Ana Sayfa Güncel Haberler EMD İzmir’de Demircan yönetimi güven tazeledi

EMD İzmir’de Demircan yönetimi güven tazeledi

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin yedinci olağan genel kurulu İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Uluslararası Basın Merkezi’nde yapıldı. Genel kurulda seçime tek liste ile gidildi. EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan’ın başkanlığındaki liste güven tazeledi.

EMD İzmir Şubesi’nin 165 üyesinden 77’sinin katıldığı genel kurula İGC Başkanı Dilek Gappi, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Genel Başkanı Turgay Türker, EMD İzmir Şubesi’nin önceki dönem başkanları Macit Sefiloğlu, Cemal Tükel, Sedat Alp ve Hicran Özdamar Yalçınkaya ile üyeler katıldı. Genel kurulda EMD İzmir Şubesi’nin 2020-2023 döneminde gerekleştirdiği çalışmaları anlatan Demircan, yeni döneme ilişkin yol haritasını paylaştı.

“Bugün binlerce gazetecinin işsiz olduğu, basın özgürlüğü liginde 180 ülke arasında 153.sırada yer alan Türkiye’de son derece zorlu bir süreç yaşıyoruz” diyen Murat Demircan, şu görüşleri dile getirdi:

“EMD İzmir Şubesi’nde 165 üyemizin yarıdan daha azı gazetecilik mesleğini sürdürebiliyor. 40 civarı üyemiz kurumsal iletişim sektöründe çalışırken, 65 üyemiz başka meslek kollarında çalışmak durumunda ya da işsiz. Yaşanan dönüşüm sürecinde bizlerin, dijitalleşen dünyaya adapte olarak mesleğimizin devamı adına sürdürülebilir projelere yoğunlaşmamız gerekiyor. Umudumuzu kaybetmeden, enseyi karartmadan dünyadaki değişimi doğru okuyarak, mesleğimizi gelişim ve değişimle uyumlu bir şekilde yapmaya devam etmek zorundayız.”

EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, yeni dönemde ülkemizde meydana gelen ve on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği yüz binlercesinin evsiz kaldığı depremlerde bölgedeki yerel basının yaşaması için kampanya başlattıklarını söyledi. Demircan, “EMD İzmir Şubesi öncülüğünde, İzmir merkezli dokuz günlük gazetemizin destekleriyle ‘Yerel Basın Yaşasın!’ isimli özel bir gazete çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu özel gazeteye firmalardan, kurumlardan, belediyelerden önemli destekler aldık” dedi.

EMD İzmir Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste ile gidilen seçimlerde yeni dönem yönetim kurulu Murat Demircan’ın başkanlığında Kadir Kemaloğlu, Mete Tamer Omur, Nihal Özken, Seda Gök, Duygu Göksu, Nurettin Baki’den oluştu. Halime Büyükyüksel, Murat Ervin ve Kutay Gürocak da EMD İzmir Şubesi Denetim Kurulu’nu oluşturdu.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR