Ana Sayfa Güncel Haberler İzBBŞT “3 Nalla 1 At” için perdelerini açacak

İzBBŞT “3 Nalla 1 At” için perdelerini açacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın sahneye koyacağı yeni oyun “3 Nalla 1 At” oyunu 24 Mart 2023 tarihinde izleyiciyle buluşacak. Bulgar kara mizah ustası Stefan Tsanev’in yazdığı, “Büyük İskender’in Atı” adıyla birçok kez sahnelenen oyunun prömiyeri 24 Mart’ta İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde yapılacak.

Oyun, neoliberal sistemin ezdiği bir grup insanın, emperyalist güçlerden öğrendikleri yönetme biçimlerini birbirlerine karşı kullanmasını mizahi bir dille ele alıyor. Hüseyin Mevsim’in Türkçeye çevirdiği, Hatice Altan’ın yönettiği “3 Nalla 1 At”, 24 Mart’ta yapılacak prömiyerin ardından 25 ve 26 Mart’ta İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde sahnelenecek. Oyunun biletleri ise kultursanat.izmir.bel.tr ve İzmir Şehir Tiyatroları gişelerinden satışa açıldı.

Sezon başından bu yana iki yeni oyunu İzmirli tiyatroseverlerle buluşturan, kurucu genel sanat yönetmenliğini Yücel Erten’in yaptığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT); mart ayı boyunca “Benim Naçiz Vücudum”, “Bahar Noktası”ve “Robinson Dans Öğreniyor” adlı oyunlarıyla da izleyiciyle buluşacak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR