Ana Sayfa Güncel Haberler Fazıl Say ile Serenad Bağcan'dan depremzedeler için konser

Fazıl Say ile Serenad Bağcan’dan depremzedeler için konser

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ve solist Serenad Bağcan, İzmir’de depremzedeler için dayanışma konseri düzenledi. Sunuculuğunu Yekta Kopan’ın gerçekleştirdiği konser, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Biletleri ilk yarım saatte tükenen konseri sandalyede izleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sanatçılara minnettar olduklarını söyledi. Soyer “Olağanüstü muhteşem bir buluşma. İzmir’in yüce gönüllü insanları ile yüce gönüllü sanatçıları bir araya geldi. İyi ki varsınız. Şu anda insanların en büyük sıkıntısı yuva. Yuvaları yok. Onların derdine derman olmak için başlattığımız Bir Kira Bir Yuva kampanyası olağanüstü güzel bir şekilde büyüdü. Buna muhteşem bir destek sundular. Onlara minnettarım” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasından etkilendiğini belirten Fazıl Say da İzmirlilere teşekkür etti. Say “Kampanyayı duydum, bir şeyler yapılacaksa böyle bir şey yapılabilir diye düşündüm. O dönem depremzedelere yardım etmek isteyen insanlar da nereye yardım edeceklerini bilemedi. Şaşkınlık yaşadı. Ben de Tunç Bey’e yazdım. Kendisi de olumlu yanıt verdi. Konser biletleri hemen satıldı. Tunç Bey deprem çalışmalarını, organizasyonunu en doğru şekilde yapıyor. Çok değerli buluyorum bu olayı. İzmir halkına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Salonu doldurdular” dedi. Meydana gelen depremin herkesi derinden üzdüğünü söyleyen Fazıl Say sözlerini şöyle sürdürdü: “Şok üstüne şok yaşayan bir ülkeyiz. Deprem hepimizde depresyon yarattı. Büyük kayıplar yaşandı. Müziğin bu amaçla paylaşılması ve insanlara destek olmak yüce bir davranış. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Sanatçılar 6 Mart 2023 Pazartesi günü depremzedeler için bir kez daha sahne alacak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR