Ana Sayfa Güncel Haberler Fazıl Say ve Serenad Bağcan'dan İzmir'de dayanışma konseri

Fazıl Say ve Serenad Bağcan’dan İzmir’de dayanışma konseri

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ve solist Serenad Bağcan İzmir’de depremzedelerin yararına konser verecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4 Mart 2023 Cumartesi günü gerçekleşecek dayanışma konseri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde izlenebilecek. Yardım konserinin gelirinin “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına aktarılacağını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Kıymetli dostum Fazıl Say’ın teklifi ile gelirin tamamen deprem bölgesine bağışlanacağı bir dayanışma konseri düzenliyoruz. Biletlerinizi bugünden itibaren ‘birkirabiryuva.org’ adresinden alabilirsiniz. Gelin yaraları birlikte sarmaya devam edelim. Konsere gitmeseniz de bilet alarak destek olun” dedi.

Katılımsız bilet seçeneği de var

Konser programında Fazıl Say’ın Türk edebiyatının önde gelen şairlerinin eserlerinden esinlenerek bestelediği şarkılar yer alacak, gecenin sunuculuğunu Yekta Kopan yapacak. Biletler bin liralık tek fiyattan satışa sunuldu. Konsere gidemeyecek olanlar da 500 lira tutarındaki ‘katılımsız bilet’ satın alma seçeneğiyle bu dayanışmaya katkıda bulunabiliyor. Protokol, davetli uygulaması ve koltuk numarasının olmadığı konser için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salon’un kapıları saat 19.30’da açılacak.

“Bir Kira Bir Yuva” kampanyası sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketi sonrasında barınma sorununa çözüm bulmak için “İhtiyaç Haritası” ile “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasını başlattı. Kira yardımı yapmak veya boş durumdaki evini depremzedelere açmak isteyenleri, barınacak eve ihtiyacı olanlarla buluşturan kampanya kapsamında çadır ve konteyner desteği de verilebiliyor. “Bir Kira Bir Yuva” sitesinde yer alan bilgiye göre depremzedelerin toplam ev ihtiyacı 30 bin 934. Kampanya ile kira desteği veren kişi sayısı 7 bin 862, paylaşılan ev 2 bin 303, toplam destek rakamı ise 406 milyon 979 bin 705 liraya ulaşmış durumda.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR