Ana Sayfa Güncel Haberler Uğur Mumcu katledilişinin 30. yılında anılıyor

Uğur Mumcu katledilişinin 30. yılında anılıyor

Gazeteci – yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 30. yılında İzmir’de de çeşitli etkinliklerle anılıyor. 24 Ocak 1993’te bombalı bir suikast sonucu yaşamını yitiren Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu’yu anmak için çeşitli kurum ve kuruluşlarca anma etkinlikleri düzenleniyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamada, Uğur Mumcu suikastinde planlayıcıların, azmettiricilerin ve bombayı koyan tetikçilerin, aradan geçen 30 yılda ortaya çıkarılamadığı vurgulandı. Açıklamada, “Faili meçhul cinayetlerle yaşamdan kopartılan Uğur Mumcu ve basın şehitlerimizi unutmayacağız. Onların verdiği özgürlük, laiklik, bağımsızlık mücadelesini sürdüreceğiz” denildi.

24 Ocak 2023 günü gazeteci-yazar Uğur Mumcu için Karabağlar Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle anma töreni düzenlenecek. Üçyol Uğur Mumcu Parkı’ndaki anıtı önündeki tören saat 11.00’de başlayacak.

Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide İzmirli gazeteciler Mumcu’yu anlatacak. 24 Ocak 2023 günü Osmangazi Hizmet Binası Konferans Salonu’nda yapılacak etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 2023 Salı günü Narlıdere Limanreis Mahallesi’ndeki heykeli önünde, Güzelbahçe Yelki Mahallesi’ndeki Uğur Mumcu Anıtı önünde yapılacak törenlerle anılacak. 

25 Ocak 2023 Çarşamba günü, Karabağlar Belediyesi’nce “Uğur Mumcu’nun İzinde Bugün” konulu söyleşi düzenlenecek. Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik saat 16.00’da başlayacak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR