Ana Sayfa Güncel Haberler Karşıyaka'ya Güzel Sanatlar Lisesi

Karşıyaka’ya Güzel Sanatlar Lisesi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karşıyaka Şemikler’de yaptırılacak olan Karşıyaka Güzel Sanatlar Lisesi için çalışmalarını sürdürüyor. Okul için Şemikler bölgesinde bulunan arsanın belirlenmesinin ardından ihale aşamasına geçildi. Zemin çalışmalarına başlanan lisede, okul bünyesinde inşa edilecek oda, atölye, pansiyon gibi bölümlerin yerleşiminden tasarımına kadar tüm ihtiyaçlar belirlendi.

Okulun kurumsal olarak müzik ve resim dallarında eğitim vereceği belirtiliyor. 12 derslikli okul, 30 bireysel müzik odası, koro ve orkestra odaları, ses kayıt stüdyosu, resim, heykel-modelaj, seramik, fotoğraf, grafik, desen atölyelerinden oluşacak. Okulda 112 yataklı kız ve erkek öğrenci pansiyonu, yemekhane – kantin, spor salonu ve 400 kişi dinleyici kapasiteli konser salonu da yer alacak.

Güzel Sanatlar Lisesi’nin tasarımıyla, güzel sanatlar eğitim yapısı olarak kentsel yaşamın desteklenmesi ve mekansal katkı koyması da öngörülüyor. 12 bin metrekare kapalı alana sahip bölgede, pansiyon ve eğitim amaçlı iki ana blok bulunuyor. Sanat içerikli eğitim yapısına sahip galerilerde sosyalleşmeyi sağlayan ortamlar planlanıyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR