Ana Sayfa Güncel Haberler Gaziemir’de hasta ve engellilere ücretsiz nakil hizmeti

Gaziemir’de hasta ve engellilere ücretsiz nakil hizmeti

Sağlık hizmetleriyle yurttaşların bu alandaki ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayan Gaziemir Belediyesi, 2022 yılında Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı’yla 4 bin 81 defa vatandaşlara nakil hizmeti verdi.

Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yaşlı, yatalak durumdaki hastalar evlerinden alınarak sağlık kuruluşlarına ulaştırılıyor. Hastalar, hastanelerdeki bakım ve tedavilerinin sonrasında yeniden evlerine bırakılıyor. Yurttaşları sağlık kuruluşlarına taşıyan ekipler, tedavi ve işlemlerin yürütülmesi sürecinde de hastalara yardım ediyor. Acil tıp teknisyeni ile şoförün görev yaptığı, teknik ve tıbbi donanıma sahip olan ambulanslar, 2022 yılında bin 951 kez hastaları sağlık kuruluşlarına ulaştırdı.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen yurttaşların 24 saat öncesinde 444 26 20 numaralı telefonu arayarak randevu almaları gerekiyor.

Belediye, özel asansör donanımlı Engelli Hasta Aracı ile ortopedik engelli bireylerin yanı sıra, yarı mobil durumdaki yurttaşların sağlık kuruluşları başta olmak üzere gitmek istedikleri noktalara ulaşmasını da sağlıyor. Bu hizmet kapsamında kanser tedavisi gören hastalara da ulaşım desteği veriliyor. Kemoterapi, radyoterapi, fizik tedavi ya da diyaliz tedavisi gören hastaların sağlık kuruluşlarına ulaşması sağlanıyor. Muayene işleminin ardından hastaları tekrar evlerine bırakan ekipler, 2022 yılında 2 bin 130 kez hizmet verdi.

Engelli Hasta Aracı Hizmeti’nden yararlanmak isteyenler 999 0 251 dahili 1853 ve 999 0 112 numaralı telefonlardan randevu oluşturabiliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR