Ana Sayfa Güncel Haberler Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması'na başvurular başladı

Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’na başvurular başladı

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nca düzenlenen Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’na başvurular başladı. “Haber- İnceleme-Araştırma” ve “Röportaj” olmak üzere iki dalda üretilmiş eserlerin değerlendirileceği yarışmaya katılacak eserlerin, ekonomik içerikli olması gerekiyor.

Basın kartı koşulunun aranmadığı yarışmaya İzmir’deki basın-yayın organlarında çalışan gazeteciler, 01 Ocak 2022 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasında yayınlanan eserleri ile katılabilecek. Yarışmaya katılacak eserlerin, sunuş yazısıyla birlikte kapalı bir zarf içinde en geç 10 Şubat 2023 Cuma günü saat 17:30’a kadar “Ege Bölgesi Sanayi Odası Basın Müşavirliği, Akdeniz Mahallesi, Halit Ziya Bulvarı, No:1 Konak/İzmir” adresine teslim edilmesi veya posta ile gönderilmesi gerekiyor.

Gazeteci Aytaç Sefiloğlu’nun adı yaşatılıyor

Ege Bölgesi Sanayi Odası, önce “EBSO Gazetecilik Yarışması” olarak anılan yarışmayı ilk kez 1995 yılında 50. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenledi. Yarışmaya 2000 yılından itibaren, 17 Nisan 2000 tarihinde yitirdiğimiz EBSO basın müşaviri, ekonomi muhabirlerinin “Aytaç Ablası” gazeteci Aytaç Sefiloğlu’nun adı verildi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması Jürisi dokuz üyeden oluşuyor. Jüride Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi ve TRT’den bir, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu’ndan ise dört kişi yer alıyor. Yarışmanın ödül töreni oda tarafından duyurulan tarihte gerçekleştiriliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR