Ana Sayfa Güncel Haberler Karaburun Nergis Festivali'ne çağırıyor

Karaburun Nergis Festivali’ne çağırıyor

Karaburun Belediyesi 21 – 22 Ocak 2023 tarihlerinde 5. Nergis Festivali düzenliyor. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “5. Karaburun Nergis Festivali’mizde çiçek gibi bir program hazırladık. Her yıl artan oranda ziyaretçilerimiz hepimizi sevindirirken, bu festivalin müdavimi olan binlerce yurttaşımıza ve her yıl binlerce Karaburun sevdalısı ekleniyor. Toprağımızın, doğamızın değeri nergisimizi en iyi şekilde tanıtmayı sürdüreceğiz” dedi.

Festivalin ilçe ekonomisi için önemine değinen Erdoğan hazırlıkları bir düğün hazırlığına benzeterek şunları söyledi: “Mitolojideki hikaye üzerinden gidersek, Echo ve Narcissus’un düğün sahibiyiz, heyecanımız büyük. İmkansız bir aşkın kavuşamayanlarını kavuşturuyoruz. Narcissus’un kendine olan aşkı, Karaburun’a ilk kez gelen bir yurttaşımızda kente sevdaya dönüşüyor. Bir kez bu toprakların ve yerel mutfağımızın ürünleriyle tanışanlar için lezzet ve bereket, ekoya, yankıya dönüşüyor; yeni konuklarımız bu sese kayıtsız kalamıyorlar. İşte festivalimiz nergisin karşı konulmaz kokusuna, keçi peynirinden kopanistiye, zıngatadan sarımsak dığana, çalkamadan masır ve öküz köftüsüne hem mutfak keşfine hem de doğanın görsel ziyafetine bir davettir.”

İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği Karaburun Nergis Festivali’nde, her yıl olduğu gibi yöresel ürün sergilikleri açılacak, gösteriler, söyleşiler, konserler, dinletiler, yemek yarışmaları, seramik atölyeleri düzenlenecek. Nergis temalı ürün yarışması yapılacak.

Festivalde Geleneksel Nergis Güzellik Yarışması da düzenlenecek. Yarışmaya katılmak isteyen adaylar Karaburun Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne 20 Ocak 2023 tarihine kadar başvurabilecek. Yarışmaya 16 yaş üzerindeki adaylar katılabilecek.

Güzellik yarışması ve nergis temalı ürünler yarışması için belediyenin 0 535 105 51 99 numaralı WhatsApp hattından bilgi alınabilir.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR