Ana Sayfa Güncel Haberler Büyükşehir Belediyesi'nden "Bereket Hareketi" kampanyası

Büyükşehir Belediyesi’nden “Bereket Hareketi” kampanyası

Ülkede yaşanan ekonomik krizden etkilenen ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Bereket Hareketi” kampanyasını başlattı. “Gelin bereketi paylaşarak çoğaltalım” sloganıyla yürütülecek kampanyayla gıdadan yakacağa, kırtasiye malzemesinden üniversite öğrencilerine eğitim yardımına kadar birçok başlık altında destek verilecek. Vatandaşlar dünyanın her yerinden katılıma açık kampanyaya “www.bizizmir.com” ve “berekethareketi.izmir.bel.tr” üzerinden bağış yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. Bir sizden bir bizden, diyoruz. Sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi de kampanyaya desteğini koyacak. Böylelikle desteği iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştıracağız” dedi.

Derinleşen ekonomik krize dikkat çeken Tunç Soyer “Özellikle son yıllarda, ülkece zor günler, haftalar, hatta aylar geçirdik. İnsanımız yoksullaştı. Şimdi İzmir’de bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. ‘Bir sizden bir bizden’ diyoruz. Yani sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak biz de kampanyaya katkı koyacağız. Böylelikle sizin desteğinizi iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştıracağız” bilgisini verdi.

Kampanya ile ihtiyaç sahibi ailelere ve üniversite öğrencilere destek olunacağını belirten Başkan Soyer, “Dayanışmamızdan titizlikle incelemeleri yapılan ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen hemşehrilerimiz faydalanacak. Temel ihtiyaçlar kapsamında gıda paketi, temizlik paketi, yakacak yardımı, ilk ve orta öğretim öğrencilerimize kırtasiye seti, bot, mont yardımı olacak. Üniversite öğrencileri için ise barınma ve maddi destek için dayanışmayı başlatıyoruz. Yurttaşlarımızın katkısıyla üniversite öğrencilerimizin bu zorlu günleri atlatmasını sağlayacağız. Sözün özü, biz, bildiğimiz ve daha önce geçtiğimiz bu yolları yine omuz omuza geçme kararı verdik. Umuyorum ki bu yolculuğun bereketi, tüm ülkemize yayılır” diye konuştu.

“Destek Ver” ve “Destek Al” seçenekleri

Bereket Hareketi kampanyası “Destek Ver” ve “Destek Al” olarak iki modülde planlandı. “Destek Al” bölümünde ihtiyaç sahibi aileler için “temel ihtiyaç desteği” ile üniversite öğrencileri için “maddi destek”, “sıcak yuva desteği” ve “yurt başvurusu” sekmeleri bulunuyor.

“Destek Ver” sekmesinde ise yemek, gıda kolisi, temizlik paketi, ilköğretim ihtiyaç desteği ve öğrencilere destek seçenekleri yer alıyor. Üniversite öğrencilerine destek olmak isteyenler “Maddi destek olmak istiyorum” ve “Evimde yer vermek istiyorum” seçeneklerinden birini ya da her ikisini de seçebiliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR