Ana Sayfa Güncel Haberler Bornova Kısa Film Günleri başlıyor

Bornova Kısa Film Günleri başlıyor

Bornova Belediyesi Film Ofisi’nin (BBFO) düzenlediği “2. Bornova Kısa Film Günleri ” 16 -18 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinliğin uluslararası bölümünde 23 ülkeden 63 kısa film seyirci ile buluşacak. İzleyiciler yönetmen söyleşileri, atölye çalışmalarına katılıp, kısa film afişlerinden oluşan sergiyi ziyaret edebilecek. Kısa Film Günleri’nin açılışı, 16 Aralık 2022 Cuma günü saat 19:00’da Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde yapılacak.

Bornova Belediyesi’nin sanatın her dalına destek verdiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Uzun yıllardır sinema tutkunlarına yapım desteği verip, genç sinemacıları yetiştirdiğimiz Film Ofisimizde bu anlayışla çalışıyoruz. İlkini geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Bornova Kısa Film Günleri’ni her yıl daha da geliştirerek sürdüreceğiz” dedi.

“Kısa Film Günleri” sinema ile ilgilenen vatandaşları ve gençleri kısa filmlerin yapımına özendirmek, gösterimini sağlamak ve ülke sinemasına katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor. Etkinlik bu yıl Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi ile Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Ücretsiz olarak tüm vatandaşlara açık olan etkinlikte ulusal ve uluslararası film festivallerinde gösterimleri yapılan, belgesel, kurmaca, animasyon ve özel gösterim alanlarında yer alan kısa filmler gösterilecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR