Ana Sayfa Güncel Haberler İZUM Mobil uygulaması artık cep telefonlarında

İZUM Mobil uygulaması artık cep telefonlarında

İzmir’de vatandaşlar kent trafiğine dair verilerin toplandığı İzmir Ulaşım Merkezi (İZUM) uygulamasına artık cep telefonlarından da erişebiliyor. Kullanıcılar yenilenen uygulamayla anlık trafik verileri üzerinden en doğru trafik rotasını oluşturabiliyor. Ayrıca “Durum Bildir” düğmesi ile fotoğraf çekip trafikteki aksaklıkları İZUM’a iletebiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen proje 10 binden fazla akıllı cihaz tarafından yönetiliyor. Kent ulaşımıyla ilgili tüm bilgileri içeren İZUM Mobil, cep telefonlarına ücretsiz olarak mobil uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

Uygulamaya mail adresleriyle üye olan kullanıcılar, uygulamayı kişiselleştirebiliyor. Kullanıcılar gitmek istedikleri konum için rota oluşturup, şehir kameralarından trafik durumunu keşfedebiliyor ve gidecekleri yerler için anlık seyahat süresi alabiliyor. Ayrıca İZUM Mobil’le doğru ve anlık veri akışıyla trafik durumu, yol çalışmaları ve kazalar, BİSİM noktaları, hastane ve eczane bilgileri, elektrikli şarj istasyonları, bisiklet yolları, Eurovelo rotası ve dolmuş güzergahlarına da ulaşılabiliyor. Uygulama üye olunmadan da kullanılabiliyor.

İnteraktif bir uygulama

İZUM Mobil İzmirlileri interaktif bir şekilde uygulamaya da dahil ediyor. Uygulamaya üye olanlar, “Durum Bildir” düğmesiyle gördüğü ve tanık olduğu bir sorunu, fotoğrafını çekerek uygulama üzerinden İzmir Ulaşım Merkezi’ne iletebiliyor. Verileri değerlendiren merkez, hızlı bir şekilde yaşanan aksaklıklara müdahale ediyor. İzmirim Kart ve BİSİM kart bakiyeleri de İZUM Mobil’den görüntülenebiliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR