Ana Sayfa Güncel Haberler Turuncu Şenlik sırası Karaburun'da

Turuncu Şenlik sırası Karaburun’da

Mandalina hasat döneminde İzmir’de ardı ardına “Turuncu Şenlik” ve festivaller düzenleniyor. 27 Kasım 2022 Pazar günü narenciye ürünleri başta olmak üzere organik tarım üretiminde bir ivme yakalayan Karaburun’un mandalina şenliği gerçekleşecek. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek “Karaburun Batı Köyleri Mandalina Şenliği” Küçükbahçe Köyü’nde gerçekleşecek. Şenlikte, Salman ve Parlak Köyleri’nin üreticileri ve ürünleri de ziyaretçilerle buluşacak.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan şenliğin ilçedeki narenciye üretiminin daha fazla katma değer yaratması açısından önemli olduğunu belirtti. Erdoğan “İzmir’den ve farklı illerden gelen misafirlerimize en güzel şekilde ev sahipliği yapmak için hazırız” dedi.

Şenlik kapsamında çok sayıda mandalina temalı yemek, fotoğraf yarışmaları da düzenlenecek. Ayrıca her yıl olduğu gibi “En Güzel Mandalina Yarışması” ve “Geleneksel Mandalina Güzeli” yarışması yapılacak, atölye ve konserler gerçekleşecek. Karaburun’a özgü yöresel yemeklerin ve geleneksel el ürünlerinin satılacağı sergilikler ise 09.00-18.30 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Küçükbahçe Köy Meydanı’nda saat 17.30’da İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası konuklara bir konser verecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR