Ana Sayfa Güncel Haberler Bornova kent turu Aralık ayında da yapılacak

Bornova kent turu Aralık ayında da yapılacak

Bornova Belediyesi’nin Kasım ayının ilk haftası başlattığı “Bornova Kent Turu” projesi kapsamında ilçenin tarihi ve kültürel alanları geziliyor. Yeşilova Höyüğü, Ata Anı Evi ve Arkas Deniz Tarihi Merkezi’ni kapsayan turlar perşembe günleri 08.30 ile 12.30 saatleri arasında düzenleniyor.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen turlarla Bornova’nın tanıtımı ve turizmin gelişmesi amaçlanıyor. Tura katılanlar pek çok alanda ilklerin kenti olan Bornova’yı tanırken rehberler eşliğinde binlerce yıllık tarih yolculuğuna çıkıyor. İlk etapta bir ay olarak planlanan turların gördüğü yoğun ilgi nedeniyle Aralık ayında da yapılacağı belirtildi.

İduğ: Bornova’nın turizm potansiyeli dikkat çekici

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova’nın tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile önemli derece turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi. İduğ “Düzenlediğimiz turlar ile ilçemizi tanıtmayı amaçlıyoruz. Turlarımızın yoğun ilgi görmesi hepimizi çok mutlu etti. Bu alandaki çalışmalarımız devam edecek” dedi. Başkan İduğ, Bornova Belediyesi olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Dünya Kenti İzmir Derneği, Levantenler Derneği, Hizmet Sektörü Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Derneği öncülüğünde hazırlanan “Bornova Kültür Adası” projesine destek verdiklerini de anımsattı. Bu proje ile Yeşilova Höyüğü, Homeros Vadisi ve mağaralarıyla Levanten Köşkleri’nin kent belleğine kazandırılması amaçlanıyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR