Ana Sayfa Güncel Haberler Meme kanseri bilgi hattı açıldı

Meme kanseri bilgi hattı açıldı

Kadınları meme kanserine ilişkin bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak amacıyla AB-Sivil Düşün Projesi olarak “Meme Kanseri Bilgi Hattı Projesi” yaşama geçirildi. “Meme Kanseri Bilgi Hattı (SD4/GEN/3525) Projesi”ne ait proje kitabı, web sayfası, proje tanıtım ürünleri ve dijital medya çıktıları bir toplantı ile tanıtıldı.

Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında gerçekleştirilen toplantıya, Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Meme Kanseri Konsey üyeleri; Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Ayşenur Oktay, Doç Dr. Özge Aslan, Patoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Osman Zekioğlu, Prof. Dr. Necmettin Özdemir, Uzman Dr. Gürdeniz Serin,  Prof. Dr. Levent Yeniay, Uzman Dr. Berk Göktepe, Medikal Onkoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Erhan Göker, Doç. Dr. Burcu Çakar, Uzman Dr. Pınar Gürsoy, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Zeynep Özsaran ve Prof. Dr. Senem Alanyalı katıldı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Meme Kanseri Konseyi (EÜTF-MKK)’nin bilimsel katkılarıyla, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu öncülüğünde hazırlanan çalışma, meme kanseriyle ilgili merak edilenlere ilişkin kapsamlı bilgiler içeriyor.

Projeye ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Haydaroğlu, “Yaptığımız bu proje bir Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesidir. Bu projeyi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Meme Kanseri Konseyi katkılarıyla oluşturduk. Meme Kanseri Bilgi Hattı memekanseribilgihatti.org web sitesi ve YouTube kanalında, meme kanseri hakkında en çok merak edilen, hastalarımızın bizlere sordukları soruların yanıtlarını vermeye çalıştık. EÜTF Meme Kanseri Konseyi üyeleri, beş ana başlık altında, toplam 133 sorunun cevabını proje kitabında verirken, en fazla sorulan 33 soruyu ise videolarla yanıtladılar. Ayrıca, web sayfamızda yer verdiğimiz linkten isteyen herkes sorusu varsa yazabilecek ve doktorlarımız soruyu değerlendirdikten sonra yanıtını web sayfasına ekleyecekler, gerekirse yeni bir video hazırlanarak, YouTube kanalında yayınlanacaktır” dedi.

Web sitesinde yer alan yanıtların videoları işaret diline de çevrildi. Sitede yer alan WhatsApp hattı ile de internet sayfasında sorularına yanıt bulamayanların merak ettikleri konuları konsey üyelerine sorması amaçlandı. “Meme Kanseri Bilgi Hattı” web sayfasının konsey doktorları tarafından sürekli yenileneceği belirtildi.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR