Ana Sayfa Güncel Haberler IF Wedding Fashion İzmir Fuarı kapılarını açıyor

IF Wedding Fashion İzmir Fuarı kapılarını açıyor

IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı 22 Kasım 2022 Salı günü Fuar İzmir’de 16. kez kapılarını açıyor. İZFAŞ tarafından, Ege Giyim Sanayicileri Derneği iş birliği ile düzenlenen fuar geçen yıla oranla katılımcı sayısını artırdı, yüzölçüm olarak da yaklaşık yüzde 30 büyüdü. IF Wedding Fashion İzmir, Fuar İzmir’de toplam 50 bin metrekare alana sahip A ve B hollerinde düzenlenecek. Fuar 25 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek.

Fuarda Türkiye’nin farklı illerinden katılımcıların yanı sıra Amerika, Almanya, Kanada, Hong Kong gibi ülkelerin de arasında bulunduğu 10 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ve çocuk giyim ürün gruplarında çalışan toplam 222 katılımcı yer alacak. Fuara yüzü aşkın ülkeden üç bine yakın yabancı ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

2023 yılı koleksiyonlarının ilk kez sergileneceği IF Wedding Fashion İzmir’de, bu yıl da ünlü mankenlerin, markaların ve genç yeteneklerin tasarımlarının yer alacağı defileler gerçekleştirilecek. Ayrıca Trunk Show alanlarında da etkinlikler düzenlenecek. Fuar kapsamında üç günde 18 defile yapılacak. Fuara katılan firmalar ve tasarımcılar, kendileri için özel olarak oluşturulan alanda, gelinlik ve abiye koleksiyonlarını sergileyecek.

Hasancan Meşelik’in Anthea Koleksiyonu sergilenecek

Tasarımcı adaylarına, profesyonel hayatlarındaki ilk defilelerini sergileme olanağı tanıyan Gelinlik Tasarım Yarışması’nda geçen yıl ödül kazanan Hasancan Meşelik’in “Performans Defilesi” de modacı, katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Meşelik’in, Antik Yunan’da çiçeklerin tanrıçası, çiçeklerin hanımefendisi ve aynı zamanda çiçekli manzara anlamına gelen “Anthea” kelimesi üzerine tasarladığı gelinlik ve abiye koleksiyonu, fuarın üçüncü günü saat 16.30’da düzenlenecek defilede beğeniye sunulacak.

Gelinlik Tasarım Yarışması’nda kazananlar ödül alacak

Fuar kapsamında düzenlenen ve sektöre yeni tasarımcılar kazandırmayı amaçlayan 13. Gelinlik Tasarım Yarışması, bu yıl geleneksel modanın izlerini taşıyan yeniçağın tasarımlarını ortaya çıkarmak amacıyla “modaverse” temasıyla yapıldı. 170 tasarım arasından seçilen ilk 15 tasarım finalde yer aldı. Finale kalan isimler ise Anıl Bayraktar, Arife Gedik, Buse Sinem Tekin, Ceylin Hurcanlar, Defne Kacar, Dide Aksamaoğlu, Ecenur Erdoğan, Enes Yolcu, Gizem Mendi, Gülsüm Güneş, İlayda Yaşın, Nazmiye Gümüş, Oğuzhan Öndeyer, Sercan İzci ve Serkan Çınar oldu. Tasarımcılar, kısa süre içinde İzmir Moda Tasarımcılar Derneği üyesi moda tasarımcıların atölyelerinde sektör profesyonellerinin mentörlüğünde dikim sürecini tamamladı. Genç yetenekler, açılış günü düzenlenecek gala defilesinde tasarımlarını profesyonellere sunma şansı yakalayacak. Düzenlenecek törende de ödüller sahiplerini bulacak. Ayrıca 15 finalistin tasarımları, fuar boyunca A Hol Fuaye Alanı’nda sergilenecek.

Söyleşiler de yapılacak

Fuar etkinlikleri kapsamında söyleşiler de gerçekleşecek. B Hol Trunk Show alanında, 23 Kasım 2022 günü saat 16.00’da Moda Tasarımcısı Atıl Kutoğlu’nun “Moda ve Trendler” üzerine söyleşisi izlenebilecek. Söyleşinin yöneticiliğini Serra Özsoy Karagülle yapacak.

24 Kasım 2022 günü saat 16.00’da, 25 Kasım 2022 günü ise saat 15.00’de Berat Kayışkan’ın konuşmacı olduğu “Hazır Giyimde Dijitalleşme” başlıklı söyleşiler olacak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR