Ana Sayfa Güncel Haberler DEÜ öğrencileri kampüsleri için mobilya tasarladı

DEÜ öğrencileri kampüsleri için mobilya tasarladı

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen “Kampüsüm İçin Tasarlıyorum: Kampüs Mobilyası Tasarım Yarışması” sonuçlandı. Yarışmada “çok amaçlı kullanılabilen duvar” tasarımıyla Havva Nur Babatürk birinci oldu. Bayram Altındağ, Şerife Çalık ve Miray Dindar “atık paletlerle oluşturulan bank” tasarımıyla ikinciliği elde etti. Yarışmada güneş enerjisi desteği de bulunan dinlenme alanı çalışmasıyla Mikail Yaşar üçüncü oldu.

Yarışmanın sonuçlanmasının ardından ödül alan projeler, öğretim üyeleri gözetiminde düzenlenen atölye çalışmaları ile uygulanmaya başlandı. DEÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tutku Didem Altun, nitelikli bir kampüs hayatı üretmeye yönelik yeni fikirlerin, DEÜ yerleşkelerinin ihtiyaçlarını ve potansiyellerini en iyi bilen genç sahipleri tarafından geliştirilebileceğine inandıklarını söyledi. Yarışmada ikincilik elde eden projenin uygulama alanında öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Altun, şu görüşleri dile getirdi:

“Yarışmada derece alan projelerimiz, yerleşkelerimizin çeşitli alanlarında öğrencilerimizin kullanımı için uygun hale getirilecek. İlk olarak, uygulaması diğer çalışmalara göre daha pratik olduğu için, sürdürülebilirliği ön plana çıkaran bank çalışmamızı yerleşkemizde hayata geçirdik. Şimdiden projeye öğrencilerimizin ilgisi oldukça yüksek. Ortaya çıkan çalışmaların, gündelik, sosyal, rekreatif eylemlere olanak sağlayacak ve performatif etkinliklere alan yaratacak şekilde, hem bireysel hem de çoklu kullanım senaryolarına uygun olduğunu görüyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR