Ana Sayfa Güncel Haberler Eşrefpaşa Hastanesi'nden evde diş bakımı hizmeti

Eşrefpaşa Hastanesi’nden evde diş bakımı hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, evde bakım hizmetlerine diş tedavisini de ekledi. Engelli, yatalak hasta, kronik hasta ve yaşlılar için evde bakım hizmetini 30 ilçeye yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi mobil diş ünitesi devreye girdi.

Diş hizmetlerine yeni başladıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Birimi Diş Hekimi Eda Karakoç, “Mobil diş ünitemiz var ve bu sayede hastalarımızın dişini çekebiliyor, röntgen alıyor, dolgu yapıyor ve diş taşı temizliği hizmeti verebiliyoruz. Evde bu hizmeti almak isteyen ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Evde gerekli tüm önlemleri alabiliyoruz. Ünitemizin içerisinde dolgu yaparken, çürüğü temizlerken kullandığımız gereçler var. Diş hekimleri açısından en önemli şeylerin başında film almak gelir çünkü dişlerin altını görmeden işleme başlamayız ve artık diş röntgeni çekebiliyoruz” dedi.

Kocatur: Evde röntgen bile çekildi

Hastanenin evde bakım hizmetinden daha önce yararlandığını dile getiren 63 yaşındaki Güzin Kocatur, “Pandemiden sonra dışarıya çıkamadık. Eşim evde yatalak ben de ona bakmak zorundayım. Sağ olsun Eşrefpaşa Hastanesi uzman doktorları evde hem eşimin hem de benim tahlillerimi yapıyor. Ben ve eşim diş hekimine gidemedik böyle bir hizmetin de olduğunu duyunca hemen hastaneyi arayıp randevu aldık. Diş doktorumuz geldi ve çok ilgilendi. Evde röntgen bile çekti; çok şaşırdık. Eşimin kanal tedavisine başlandı. Benim de diş temizliğim yapıldı. Bu hizmetleri almak biz yaşlılar açısından son derece önemli” diye konuştu.

Çağrı Hattı’ndan randevu alınabiliyor

Evde bakım ekibi doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, sosyal hizmetler uzmanı, psikolog, diyetisyen, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşuyor. İhtiyaç halinde psikolog ve/veya sosyal çalışmacı, diyetisyen,fizyoterapist de hizmet sürecine dahil oluyor.

Kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı hastalar ile KOAH vb. solunum sistemi hastaları, terminal dönem palyatif bakım hastaları, ileri derece kas hastaları, yatağa bağımlı engelli ve spastik çocuk hastalar bu birimin hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Randevu hafta içi 08.00 – 16.00 saatleri arasında 0 232 293 80 20 numaralı telefondan alınabiliyor. Kemalpaşa Evde Bakım Hizmet Birimi’ne ise 0 232 293 85 04 numaralı hattan ulaşılabiliyor.

Randevu telefonun yanı sıra “esrefpasahastanesi.izmir.bel.tr adresinden de alınabilir. Ayrıca hasta yakınları Eşrefpaşa Hastanesi Evde Bakım Birimi’ne gelerek yazılı başvuruyla da randevu alabiliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR