Ana Sayfa Güncel Haberler Bornova Kitap Günleri okurları bekliyor

Bornova Kitap Günleri okurları bekliyor

Bornova Belediyesi tarafından Büyükpark içinde düzenlenen “3. Kitap Günleri” 30 Eylül 2022 Cuma günü başladı. Kitapseverler, 9 Ekim 2022 Pazar gününe kadar sürecek etkinlikte 50 yayınevi ve 250 yazarla bir araya gelme olacağı bulacak. Etkinlik boyunca imza günü, söyleşi, panel, atölye ve sahne performansları izlenebilecek. Kısa Film gösterimi, şiir dinletisi, dans gösterisi ile Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Kozmonot Gurubu’nun konserleri de yapılacak. Etkinlikler park içinde farklı noktalara kurulan Homeros, İlyada ve Odysseia sahnelerinde gerçekleşecek.

İlk kez 2019 yılında düzenlenen Bornova Kitap Günleri’ne bu yıl CHP Milletvekili ve Yazar Ali Mahir Başarır ile Türkiye’nin ilk kadın mizah yazarı olarak tanınan Mine Kırıkkanat da katılacak, kitaplarını imzalayacak.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Geniş katılımla gerçekleşen ve her sene binlerce İzmirli kitap severi biraraya getiren Bornova Kitap Günleri’nde bu sene de birbirinden değerli yazarları okurlarla buluşturacağız. 10 gün boyunca çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacağız. Gelecek nesillere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak bizim görevimiz. Tüm İzmirlileri Bornova’ya davet ediyoruz” dedi.

Kitap Günleri etkinliğinin detaylı programına https://bornova.bel.tr/etkinlikler/bornova-kitap-gunleri-30-eylul-9-ekim-2022-etkinlik-programi/ adresinden ulaşılabilir.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR