Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir’in Kurtuluşu’nun 100. Yılı fotoğraf yarışması sonuçlandı

İzmir’in Kurtuluşu’nun 100. Yılı fotoğraf yarışması sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı. Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların İzmir’in kurtuluş etkinliklerinde çektikleri fotoğraflarla katıldığı yarışmada birincilik ödülünü Tolga Taçmahal, ikincilik ödülünü Can Yücel, üçüncülük ödülünü ise Arda Savaşçıoğulları kazandı.

Mansiyon ödüllerine Betül Kaya, Hacı Emre Polat, Hasan Uçar, Murat Yılmaz ve Şeref Matur değer bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülünü Meltem Çavuşoğlu, Seçici Kurul Özel Ödülünü ise Ufuk Urgun kazandı.

Yarışmanın seçici kurulu Prof. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, Doç. Dr. A.Beyhan Özdemir, Selim Bonfil, Yusuf Tuvi ve Yusuf Aslan’dan oluştu. Seçici kurul üyeleri 27 Eylül 2022 günü yaptıkları değerlendirmede toplam 100 fotoğrafı ödüle ve sergilemeye değer buldu. 100. yıl etkinlik, tören ve kutlamalarında çekilen fotoğrafların katıldığı yarışmaya 121 kişi 526 eserle başvurmuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada, fotoğraf sanatı aracılığı ile 9 Eylül’ün 100. yılında yapılacak etkinlik, tören ve kutlamaların belgelenmesi hedeflendi. Yarışma aracılığıyla amatör ve profesyonel fotoğrafçıların bu anlamlı günde İzmir’de buluşması sağlanarak, kentin bu tarihi günlerine ait görsel bellek de oluşturulacak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR