Ana Sayfa Güncel Haberler Anadolu Vakfı burs başvuruları için son gün 30 Eylül

Anadolu Vakfı burs başvuruları için son gün 30 Eylül

Anadolu Vakfı 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Programı kapsamında burs desteği almak isteyen üniversite öğrencileri, 30 Eylül 2022 Cuma gününe kadar www.anadoluvakfi.org.tr adresinden başvuruda bulunabilecek.

Kurulduğu 1979 yılından bu yana sürdürdüğü burs programı ile eğitime desteğini aralıksız sürdüren Anadolu Vakfı bugüne kadar 30 binden fazla öğrenciye burs yoluyla katkılı oldu. Vakfı’n karşılıksız eğitim desteğinden yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri, online olarak başvuruda bulunabiliyor.

Anadolu Vakfı Burs Programı’nın sadece maddi destekle sınırlı olmadığını söyleyen Anadolu Vakfı Genel Müdürü Nedret Aydemir, “Biz bursiyerlerimize katkımızı, maddi destek ile sınırlı görmüyoruz. Anadolu’nun pek çok yerinde dezavantajlı koşullarda yetişen gençlerin tek ihtiyacının maddi destek olmadığını biliyoruz. Anadolu Vakfı olarak topluma fayda sağlamaya, insanların yaşam kalitesini artırmaya, gençlerimizin yoluna ışık tutmaya ve hedef odaklı yatırım çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler, seminerler verdiklerini de kaydeden Aydemir, vakfın bursiyerleri için aynı zamanda “Mentorluk” ve “Koçluk” programlarının da bulunduğunu belirtti. Bursiyerlerini mezun olduktan sonra da desteklemeye devam ettiklerini anlatan Nedret Aydemir, “Anadolu Vakfı olarak bursiyerlerimizin kariyer gelişimlerine öğrencilikleri sırasında ve mezun olduktan sonra da dokunmaya ve onları izlemeye özen gösteriyoruz. Anadolu Grubu şirketlerindeki staj programlarına katılım fırsatları, istihdam olanakları, mezun olduktan sonraki koçluk programları, Anadolu Vakfı burs programını farklılaştıran ve gelişim programlarımızı destekleyen unsurlardan” diye konuştu.

Burs koşulları neler?

Anadolu Vakfı bursu TC Vatandaşı olup, maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri kapsıyor. Başvuru için yurt içindeki devlet okullarına ya da yüzde 100 burslu olarak vakıf üniversitelerinin lisans programlarına kayıtlı olmak gerekiyor. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim programları kapsam dışında bulunuyor. Üniversite lisans programlarında okuyan tüm sınıf seviyesindeki adaylar başvuru yapabiliyor. Burslarda öncelik hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerine veriliyor. Burs başvurularında akademik başarı ve öğrencinin gelir durumu dikkate alınarak sıralama yapılıyor. Burs sonuçları, Aralık ayının ilk haftası www.anadoluvakfi.org.tr adresinden duyuruluyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR