Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir’e daha çok kruvaziyer gelmesine çalışılıyor

İzmir’e daha çok kruvaziyer gelmesine çalışılıyor

İspanya’nın Malaga kentinde düzenlenen, kruvaziyer paydaşlarını buluşturan Seatrade Cruise Med 2022 fuarının İzmir’in turizm iddiasını güçlendirdiği belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, fuara katılan İzmir heyeti çeşitli görüşmeler yaptı, işbirliği olanakları araştırıldı.

İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve İzmir Fuar A.Ş. (İZFAŞ) işbirliğiyle oluşturulan heyet Seatrade Cruise Med 2022 fuarını ziyaret etti. Heyete katılanlar, Kruvaziyer Hatları Uluslararası Birliği (CLIA) ve MSC Crociere ve Celestyal yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 14 kuruluş ve dört farklı kurum temsilcisiyle görüştü.

Görüşmelerde, daha çok kruvaziyerin İzmir’e gelmesi için girişimlerde bulunuldu. Kruvaziyer şirketlerin merkezlerinin ziyaret edilmesi, İzmir’i tanıtan gezilerin düzenlenmesi öngörüldü.

İzmir’e bu yıl toplam 16 kruvaziyer gemisi ve 21 binin üzerinde yolcu İzmir’e geldiği belirtildi. Yıl sonuna kadar 15 geminin rotasının daha İzmir’den geçeceği, 2023 yılı için Alsancak Limanı’na gelmesi kesinleşen 31 sefer bulunduğu dile getirildi.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR