Ana Sayfa Güncel Haberler Kavacık Üzüm Festivali'yle şenlenecek

Kavacık Üzüm Festivali’yle şenlenecek

Coğrafi işaret belgesi aldığı Kavacık Üzümü’nü dünyaya tanıtmak ve kırsal kalkınmayı desteklemek için çalışan Karabağlar Belediyesi’nin gelenekselleşen Kavacık Üzüm Festivali, 17 – 18 Eylül 2022 günlerinde yapılacak. Etkinliğe katılacak vatandaşlar, köy meydanındaki renkli etkinlikleri izleme, kendine özgü lezzetiyle ünlü Kavacık Üzümü’nü ve bu üzümden yapılan ürünleri tatma olanağı bulacak.

Karabağlar Belediyesi, festival öncesi Kavacık köy meydanını baştan sona yeniledi. Alandaki binaların pergole ve cephe düzenlemeleri yapıldı. Alanda altyapı ve kaldırım, yeşil alan düzenlemeleri gerçekleştirildi. Atatürk büstü yeni yerine taşınırken çocuk oyun alanı da baştan sona elden geçirildi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, gelecek yıllarda Kavacık’a bir Köy Evi kazandıracaklarını ve sokakların cephe düzenlemelerini yapacaklarını söyledi. Selvitopu, “Köyümüzü aslına uygun olarak koruyup gelecek kuşaklara bırakmak istiyoruz. Kavacık Üzüm Festivali’yle de yerel kalkınmayı hedefliyoruz. Herkesi, 17-18 Eylül’de büyük bir coşkuyla kutlayacağımız festivalimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Festival, 17 Eylül 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da stantların açılışıyla başlayacak. Saat 11.00’de Torbalı Koca Efeler Grubu’nun halk oyunları gösterisi ve açılış töreni yapılacak. Kavacık Üzüm Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerinin de verileceği törenin ardından Türk Halk Müziği Sanatçısı Makbule Kaya konser verecek. Gün boyu sergiler, çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları, maskot bando ve animasyon gösterileri yapılacak.

18 Eylül 2022 Pazar günü de müzikli balon, köpüklü balon, illüzyon gösterileri gerçekleştirilecek. Saat 14.00’te Grup Mevce konser verecek. Sergiler, çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları, maskot bando ve animasyon gösterileri gün boyu sürecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR