Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı kapılarını açtı

İzmir Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı kapılarını açtı

Uğur Okulları Güzelbahçe Kampüsü’nde oluşturulan İzmir Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı kapılarını öğrencilere açtı. Danışmanlığını Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı’nın yaptığı, geleceğin sanatçılarını yetiştirecek çocuk konservatuvarında müzik ve sahne sanatları dallarında eğitim verilecek. 

İzmir Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı öğrencilerini özel yetenek sınavı ve sözlü görüşme yoluyla kabul edecek. Konservatuvarda 28 haftadan oluşan yıllık program kapsamında teorik eğitimin yanı sıra öğrencilere performanslarını sergileyebileceği olanaklar sunulacak.

Örgün eğitimlerini sürdüren tüm öğrenciler İzmir Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı’nda eğitim alabilecek. Beşinci sınıf öğrencilerinin kabul edileceği müzik bölümünde piyano, gitar, yaylı çalgılar alanında dersler verilecek ve eğitim dört yılda tamamlanacak.

9 – 11, 11 – 13 ve 13 – 18 yaş aralığındaki öğrencilerin kabul edileceği sahne sanatları bölümünde ise oyunculuk, diksiyon, dans, müzikal tiyatro, drama dersleri verilecek ve eğitimler iki yılda tamamlanacak. Ayrıca her yıl Eylül ayında özel yetenek sınavları düzenlenecek.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, gelecekte sanatçı olmasa bile her çocuğun mutlaka sanat eğitimi alması gerektiği görüşünü dile getirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Öğrencilerin sanat sevgisiyle yetişmesini hedeflediklerini söyledi.

Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek “Kültür ve sanatın pozitif gücüne inanıyoruz ve sanata gönül veren çocuklarla bir arada olacağımız için çok heyecanlıyız” dedi. Çiçek, İzmir’de ilk öğrencileriyle buluşan yarı zamanlı çocuk konservatuvarını Türkiye genelindeki tüm okullarında yaygınlaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR