Ana Sayfa Güncel Haberler “İsyanla Başlayan Efsane Göztepe” kitabı tanıtıldı

“İsyanla Başlayan Efsane Göztepe” kitabı tanıtıldı

Türk sporunun köklü kulüplerinden ve çok sayıda değerli isim yetiştirmiş Göztepe’nin tarihi, Karabağlar Belediyesi’nin desteğiyle kapsamlı bir kitaba dönüştü. Gazeteci Sinan Genç tarafından hazırlanan “İsyanla Başlayan Efsane Göztepe” adlı kitap Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle tanıtıldı.

Törende konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, gazeteci Sinan Genç’in çok anlamlı bir esere imza attığını ve gelecek kuşaklara önemli bir mesaj bırakılacağını söyledi. Selvitopu, “Sinan Bey büyük bir gayret ve emek harcamış. Türkiye’nin spor tarihinde önemli bir yer tutan efsane Göztepemizi, şanlı tarihiyle anlatmayı başarmış. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Biz küçük bir moral desteği verdik” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin bundan sonraki süreçte de sporu ve sporcuları desteklemeye devam edeceğini belirten Muhittin Selvitopu, “Bütün kulüplerimizin, özellikle de amatör kulüplerin yanında olmaya gayret ediyoruz. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, spora, eğitime, kültür ve sanata önem vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. “İsyanla Başlayan Efsane Göztepe” kitabını kaleme alan Sinan Genç de, ekip çalışmasıyla bu esere imza attıklarını belirterek şunları söyledi:

“1925 yılından bu yana tarihe altın harflerle adını yazdıranları, iz bırakanları araştırdık. Efsane takımımız tarihi başarılara imza attı ama bundan çok daha fazlası var. Bu değerleri es geçmememiz, adlarını bilmediğimiz efsaneleri ortaya çıkarmamız gerekiyordu. Bu kitap sevgiyle, ortak çalışmayla ve emekle hazırlandı. Başta Karabağlar Belediyesi ve Başkanı Sayın Muhittin Selvitopu olmak üzere, destek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun ev sahipliği yaptığı etkinliğe CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Göztepe Spor Kulübü Eski Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, kulüp tarihine tanıklık etmiş yönetici ve sporcularla yakınları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Göztepe sevdalısı katıldı.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR