Ana Sayfa Güncel Haberler AÖF İkinci Üniversite kayıtları sürüyor

AÖF İkinci Üniversite kayıtları sürüyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sunulan “İkinci Üniversite” programlarına giriş için sınavsız başvuru ve kayıt işlemleri, 17 Ekim 2022 Pazartesi günü sona erecek. İkinci üniversiteye kayıt işlemleri çevrimiçi (online) internet ortamında yapılıyor. İkinci üniversite programlarından, herhangi bir yüksek öğretim kurumundan lisans, önlisans eğitimi alan ya da mezun olanlar sınava girmeden yararlanabiliyor.

Öğrenciler eğitim görecekleri alanla ilgili basılı kitaplara dijital ortamda erişebiliyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Anadolum eKampüs Öğrenme Yönetim Sistemiyle öğrenciler diledikleri yerde, zamanda ve cihazla öğrenmelerini sürdürebiliyor. Öğrenciler, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ile e-kampüs platformunda video, örnek soru, pdf, canlı ders gibi farklı öğrenme malzemeleri ile kendi öğrenme tarzıyla ve hızında derslerine hazırlanabiliyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin 2002 yılında başlattığı “sınavsız” ikinci üniversite eğitiminde bu yıl 39 önlisans ve 21 lisans programında okuma fırsatı sunuluyor. Programlara ilişkin www.ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/programlar linkinden bilgi alınabiliyor.

2022-2023 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilerin dönem başına ödeyeceği kayıt ücretleri 620 lira ile 1.120 lira arasında değişiyor. Bazı programlarda staj zorunluluğu da bulunuyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR