Ana Sayfa Güncel Haberler KARBEM öğrencilerinin yüzde 81,18'i üniversiteye yerleşti

KARBEM öğrencilerinin yüzde 81,18’i üniversiteye yerleşti

Karabağlar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde (KARBEM) eğitim gören ve bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda istedikleri bölümleri kazanan iki öğrenci Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu ziyaret etti. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Ayşe Betül Ermiş ile Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Çetin Burak Bulut, böyle bir olanak sağlandığı için teşekkürlerini dile getirdi. Sınavlara sistemli çalışıp başarı elde ettiklerini belirten öğrenciler, KARBEM öğretmenlerinin bu konuda kendilerine her türlü desteği verdiğini söyledi.

Öğrencilerin zorlu bir maraton sonunda sınavı kazanmalarından memnuniyet duyduğu belirtten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eğitimi desteklemeyi sürdüreceklerini söyledi. İlçede bulunan okulların bakım ve onarımlarını olanaklar ölçüsünde yaptıklarını, okula yeni başlayan miniklere kırtasiye seti dağıttıklarını hatırlatan Selvitopu, “Karabağlar Belediyesi olarak bundan sonraki süreçte de, çocuklarımızın eğitimleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar bizim, bu güzel ülkenin geleceği” dedi.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Karabağlar Belediyesi tarafından kurulan KARBEM’in her yıl yüzlerce öğrenciyi ücretsiz olarak sınavlara hazırladığı belirtildi. Bu yıl KARBEM’le YKS’ye hazırlanan öğrencilerin yüzde 81,18’lik başarı oranı yakaladığı dile getirildi.. KARBEM’e devam edip tercihte bulunan 202 öğrenciden 164’ünün üniversiteye yerleşmeyi başardığı kaydedildi.


Yerleşen öğrencilerden 1’i tıp, 1’i diş hekimliği, 10’u sağlık bilimleri, 9’u mühendislik ve mimarlık, 5’i eğitim, 10’u fen edebiyat, 24’ü iktisadi ve idari bilimler fakültelerinde okumaya hak kazandığı açıklandı. Ayrıca güzel sanatlar, ilahiyat, turizm, iletişim fakülteleriyle Milli Savunma Üniversitesi, meslek yüksek okulu önlisans programlarını tercih eden öğrenciler de olduğu belirtildi.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR