Ana Sayfa Güncel Haberler Cahar Dudayev Bulvarı'nda trafik düzenlemesi

Cahar Dudayev Bulvarı’nda trafik düzenlemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü kent içi ulaşımı rahatlatacak raylı sistem projelerinden bir olan Çiğli Tramvay Hattı’nın Karşıya Tramvay Hattı’yla birleşmesi için çalışmalar hızlandı. Toplam iki ay sürecek ve iki aşamada gerçekleşecek çalışmalar kapsamında Cahar Dudayev Bulvarı üzerinde geçici trafik düzenlemesi yapıldı. Düzenlemeler 14 Ağustos 2022 Pazar günü başladı. İmalatların tamamlanmasından sonra trafiğin eski halindeki akışı sürecek.

İki aşamalı trafik düzenlemesi

Çiğli Tramvay Hattı’nın Karşıyaka Tramvayı’na bağlantısını sağlamak amacıyla Cahar Dudayev Bulvarı’nın Karya Kavşağı bölgesinde hat imalatları başladı. İki aşamada yapılacak imalatlar için Cahar Dudayev Bulvarı’nın İzmir Çevre Yolu ile birleşiminde iki aşamalı geçici trafik düzenlemesine geçildi.

Bu kapsamda birinci aşama, imalatlar için alınan UKOME kararına uygun olarak bir ay sürecek. İzmir Çevre Yolu’ndan Cahar Dudayev Bulvarı Mavişehir yönüne gidiş iki şerit, Cahar Dudayev Bulvarı’ndan İzmir Çevre Yoluna gidiş tek şerit haline gelecek.

İkinci aşama imalatlar için, alınan UKOME kararına uygun olarak yine bir ay sürecek trafik düzenlemesinde İzmir Çevre Yolundan Cahar Dudayev Bulvarı Mavişehir yönüne gidiş iki şerit ve Cahar Dudayev Bulvarı’ndan İzmir Çevre Yoluna gidiş iki şeride dönüşecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR