Ana Sayfa Güncel Haberler IFITT Türkiye'nin Yaz Okulu ve Zirvesi İzmir’de yapılacak

IFITT Türkiye’nin Yaz Okulu ve Zirvesi İzmir’de yapılacak

Uluslararası Bilgi Teknolojileri Turizm ve Seyahat Federasyonu (IFITT) Türkiye geniş kapsamlı “yaz okulu” düzenleyecek. Hibrit ortamda düzenlenecek yaz okulu kapsamında bilişim, sorumluluk, sürdürülebilirlik, sosyal psikoloji, kültürel miras ve birçok farklı birleşimi turizmle kaynaştıracak nitelikte etkinlikler gerçekleştirilecek.

2021 yılında ilk kez yerel çapta yapılan Yaz Okulu projesiyle ses getiren IFITT Türkiye, İzmir’de yeni bir çalışmayı gerçekleştirmek üzere kolları sıvadı. IFITT Türkiye, bu yıl Yaz Okulu’nu 18-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında İzQ Yenilik Merkezi’nde düzenleyecek. “İnsan odaklı turizm teknolojilerinin geleceği yolunda” söylemiyle düzenlenecek yaz okulu İngilizce ve Türkçe anında çeviri olanağıyla hibrit olarak gerçekleşecek. 

Özel sektör, akademi ve öğrencilerin katılacağı yaz okulu, eğitim, zirve ve uygulamalı örnekler olarak planlandı. Etkinlik, yalnızca turizm sektörünü değil, dijitalleşmeye ilgi duyanlar, şehir plancıları, enerji yönetimi, yazılımcılar, mühendislik bilimleri, dijital göçebeler, insan kaynakları firmaları, sürdürülebilirlik, yaratıcı ekonomilerle ilgilenenler, araştırmacılar ve konuya ilgi duyan paydaşları buluşturacak.

IFITT Türkiye, sadece bilişim ölçeğinde değil, sorumluluk, sürdürülebilirlik, sosyal psikoloji, kültürel miras ve birçok farklı birleşimi turizmle kaynaştıracak nitelikteki etkinliğini eğitim, zirve ve uygulamalı örnekler olarak planlandı. Yeni meslekler, yeni araştırma ve geliştirme konuları ve uygulamalı örnekleriyle gerçekleşeceği yaratıcı bir yaz okulu niteliğinde olacak etkinlikte şu konular ele alınacak:

“Siber güvenlik ve turizm”, “döngüsel ekonomi ve döngüsel turizm”, “dijital göçebeler”, “enerji yönetimi ve turizm”, “turizmde oyunlaştırma”, “gastronomi 4.0”, “yeşil turizm teknolojileri”, “turizmde metaverse – metaverse teknolojisinin turizme etkileri – turizmde metaverse gerçekliği”, “turizmde bir hedef olarak gerçeklik teknolojileri”, “turizmde ekonomiyi ve sürdürülebilirliği paylaşmak”, “akıllı turizm uygulamaları, akıllı şehir, akıllı toplum, akıllı turizm, turizmde hikaye anlatımı”, “sürdürülebilir turizm, alan yönetimi ve planlama”, “destinasyon yönetiminde uygulanan teknolojiler, turizm teknolojileri kronolojik süreci, turizm ve toplum 5.0 ilişkisi- turizm 4.0 ve toplum 5.0- turizm 4.0”, “gastronomi sektöründe teknoloji kullanımı”, “sanal turlar, kongre ve fuarlarda sanal etkinlik yönetimi”, “turizmde giyilebilir teknolojiler – giyilebilir teknolojinin turizmde kullanımı”

IFITT Türkiye Başkanı Mine Güneş Kaya, çevrimiçi ve fiziki seçeneklerle yapılacak etkinlikte dersler ve sunumların sonrasında yapılacak sınavlar ile Florida’da bulunan USF Muma College üzerinden de sınavların ardından çevrimiçi katılımcılara sertifika verilebileceğini söyledi. Turizm ve seyahat endüstrilerinin özellikle pandemi döneminde hızlanan dijitalleşme koşullarına daha hızlı uyum sağlamak için çaba harcadığını belirten Kaya, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu nedenle görevimiz akademi ve gelişen trendler ışığında özel sektör ile de bütünleşerek, teknolojideki son gelişmeleri paylaşmak, birlik olmak ve başarımızı dalga dalga büyütmek.  Yönetim olarak üyelerimizle ve dış paydaşlarımızla bir uyum halinde çalışacağımıza inanıyoruz. Turizmcileri dijitalleşmeye hızlıca adapte etmek istiyoruz. Turizm teknolojileri sadece turizmciye yardım etmez, turizmle beraber hareket eden birçok sektöre yardım edebilir. İnanıyoruz ki geniş bir yelpazede birçok paydaşla buluşulacak ve Türkiye’nin turizm teknolojisinin geleceğinde IFITT Türkiye önemli bir yer alacak. IFITT Türkiye Yaz Okulu ve Zirvesi’nin programına, kayıt ve katılım ücretlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye http://www.ifittturkiye.org alan adlı web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.” 

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR