Ana Sayfa Güncel Haberler ESBAŞ'ın sosyal sorumluluk projelerinde dikkat çeken başarısı

ESBAŞ’ın sosyal sorumluluk projelerinde dikkat çeken başarısı

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş (ESBAŞ) yaşlılara, kadınlara ve öğrencilere yönelik hizmet vermek amacıyla İzmir’e kazandırdığı sosyal tesisler ve düzenlenen ulusal ve uluslararası kampanyalardaki öncü rolüyle “Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük 2022 En İyi İşverenler Listesi” içinde yer aldı.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Great Place to Work Enstitüsü’nün Türkiye genelinde en çok toplumsal fayda sağlayan şirketleri belirlemek için amacıyla düzenlediği listeye, ESBAŞ ile birlikte Türkiye genelinden sekiz firma girmeyi başardı.

Güler: Sosyal projelerimiz insana ve çevreye yönelik

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler, herkesin daha iyi hissetmeye en çok ihtiyaç duyduğu bu zorlu dönemde, şirketlerinin topluma, diğer canlılara ve doğaya en çok fayda sağlayan sekiz firma arasına girmiş olmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti. Faruk Güler, “Sosyal sorumluluk çalışmalarında bize özel belli başlı üç temel yaklaşımımız var. Birincisi, kurumsal sosyal projelerimiz başta insana ve çevreye yönelik olacak. İkincisi mutlaka stratejik işbirliği yapabileceğimiz, beraber projeleri yürütebileceğimiz işbirliklerimiz olacak. Özellikle çevremizdeki kamu, sivil toplum kuruluşları, belediyeler, okullar ve üniversitelerle bu tür işbirlikleri yürütüyoruz. Üçüncü olarak da yerelden başlayıp ulusala doğru gidiyoruz. Öncelikle şirketimizin bulunduğu Gaziemir’de ‘İnsana ve çevreye ne yapabiliriz?’ diye bakıyoruz. Sonra ‘Şehrimiz, ülkemiz ve dünya için neler yapabiliriz?’ diye bakıyoruz. Bu alanda da yine partnerlerimiz oluyor” diye konuştu.

Güler, ESBAŞ’ın kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde maddi katkıda bulunurken, çalışanlarının da mutlaka kendi emek ve özverileriyle bu projelerde yer almaları için onları desteklediklerini belirtti.

Gaziemir’de 1989 yılında Kaya Tuncer tarafından kurulan ESBAŞ, Great Place to Work Enstitüsü’nün 2021 araştırmasına göre “250-500 Çalışan Sayısı Kategorisi” içinde Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girmeyi başarmıştı.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR