Ana Sayfa Güncel Haberler İGC 76, Gazete 9 Eylül 10 yaşında

İGC 76, Gazete 9 Eylül 10 yaşında

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) kuruluşunun 76, Gazete 9 Eylül’ün 10. yılını törenle kutladı. İGC, meslekte 25 yılını ve üyelikte 15 yılını dolduran toplam 176 gazeteciye “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği Beratı” sundu. İGC’ye yeni üye olan 75 gazeteciye de rozetleri takıldı.

Alsancak’ta Tarihi Havagazı Fabrikası alanındaki Uluslararası Basın Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan İGC Başkanı Dilek Gappi, “Burası Hasan Tahsin’in cemiyeti. Özgür gazetecilik için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Gappi, İGC olarak diğer çalışmaların yanı sıra gazetecilerin özlük ve demokratik hakları için var güçleriyle çalıştıklarını, önemli çalışma ve projeler yürüttüklerini anlattı.

Düzenli eğitimlerle, gazetecilerin donanımlarını artırmaları için olanaklar yarattıklarını söyleyen Dilek Gappi, Türkiye’nin en büyük ve etkin cemiyet gazetesini yayınladıklarını belirtti. 28 Temmuz’un Gazete 9 Eylül’ün kuruluş yıl dönümü olduğunu anımsatan Gappi, “Gazetecilerin Gazetesi 9 Eylül 10 yaşında. Ne mutlu bizlere ne mutlu, baskıların tahakkümlerin bu denli arttığı günümüzde bağımsız gazetecilik mücadelesi verenlere” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan Hakları, gençlik ve işsizlik, pandemi, şiddet, mülteci hakları, 1 Mayıs gibi toplumsal yayınlara da imza atan gazetemizi, emek harcayan gazete çalışanlarımızla birlikte her gün yayınlıyor, yazılı basının en seçkin örneklerinden birini yaşatıyoruz. İşimiz çok ama çok zor. Yolumuz uzun ve meşakkatli. Özveri ile görevimizi sürdürüyor; mali zorluklar, siyasi baskılar, tehdit ve engeller arasında yılmadan yol alıyoruz.”

İGC Başkanı Dilek Gappi, “İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin ve 9 Eylül Gazetesi’nin tüm baskı ve tahakkümlere karşı dimdik ayaktadır, sonsuza kadar ayakta kalmaya devam edecektir” diye ekledi.

Önceki İçerikABRSM sınavları
Sonraki İçerikSıfırdan…
İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR