Ana Sayfa Kent-Yaşam yazıları Zeynep Su Erdoğan Neden fantastik kitapları daha çok seviyorum?

Neden fantastik kitapları daha çok seviyorum?

Zeynep’in Evreni’nden tekrar merhaba! Başlıkta gördüğünüz gibi bugün fantastik kitaplardan bahsedeceğiz. Fantastik deyince, bir çok kitap var. Mesela Harry Potter.

Fantastik kitapların sevdiğim özellikleri arasında içlerinde gerçekçi olmayan, hayali şeyler barındırmaları. Bir diğer özellik ise bazen çok heyecanlı olmaları.

Hayalinde canlandırınca bunlar filme dönüşüyor. Bu arada, fantastik filmleri de çok severim. “Seviyorum” diyorum, ama fantastikleri sevmemi sağlayan en önemli özellik heyecanlı olmaları. Heyecanlı film veya kitap ne olursa olsun severim.

Harry Potter

Ben bir Harry Potter hayranıyım. Ama bakmayın böyle dediğime, sadece iki kitabı var bende: “Felsefe Taşı” ve son çıkan (en azından ben öyle sanıyorum) “Lanetli Çocuk”. Ama tüm filmlerini izledim.

Yalnız şöyle bir sorun var ki tamamını izlediğimde küçüktüm. Muhtemelen atlaya atlaya izledik, ama şimdi tekrar yeniden başladım seriye.

Hatta bir ara piyanoda Harry Potter Hedwig’s Theme çalıyordum. Bir de size daha önceden gördüğüm ve beni çok etkileyen birkaç teoriden bahsetmek istiyorum.

  1. Harry ile Hermione kardeş.
    Harry’nin annesi Lily ile babası James, Voldemort’un onlara saldıracağını önceden tahmin edip Hermonie’yi Muggle bir ailenin yanına bırakırlar.
  2. Lupin, aslında Harry’nin babası James!
    Voldemort’un onlara saldıracağını önceden tahmin eden James, Lupin ile Voldemort’a bir oyun oynamak ister ve Lupin ile bedenlerini değişir. James’in bedenindeki Lupin ölünce James kendi bedenine dönemez.
  3. Harry ve Ruh Emiciler
    Ruh emiciler Harry’e geçmişi yüzünden değil, Harry’de Voldemort’tan bir parça olduğu için gelirler. Neden mi? Çünkü bir kerede iki ruh emmiş olacaklar!

Kitap:

Dumbledore / Hogwarts’ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları
Gayriresmi Araştırma
Irvin Khaytman / Martı Yayınları
Çeviren: Deniz Bostancı

Ben bu kitabı hala okuyorum ve çok güzel bir kitap. Ama üstte de yazdığım gibi HP serisinin yalnızca iki kitabını okuduğum ve kitaplar ile filmler arasında fark olduğu için bazen ne dediğini anlamak zor oluyor. Ama Dumbledore ile ilgili çoğu şeyi bu kitaptan öğrendim.

Bir şey söyleyeyim mi? Ben her Harry Potter hayranı gibi sahnelerin adlarını ezbere bilmiyorum. Ama kitabını okumuş olsam belki ben de bilirdim.

Müzik:

Faded / Alan Walker

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR