Yaz kampı

Merhaba arkadaşlar…

Bugün size 24-28 Haziran arası gittiğim okulumun yaz kampından bahsetmek istiyorum. Çok eğlenceliydi. Önce otobüsle yaklaşık 6,5 saatlik bir yolculukla Bodrum – Gümüşlük’e gittik. Sonrasında yemeğimizi yiyip su sporları etkinliklerimizden yaptık. Günün sonunda havuza girdik. Yaptığımız beş etkinlik vardı: Kano, sub, rüzgar sörfü, treking, katamaran.

“Kano” tek kişilik ya da iki kişilik olarak sürülebiliyor. Ben tek kişilik kanoyu tercih ediyorum. İki kişilikte öndeki gider, arkadaki kendini ona göre ayarlar. Kanoda kollar biraz yoruluyor ama sürmesi çok eğlenceli. Sağ kürek çekiyorsun sola gidiyor, sol kürek çekiyorsun sağa gidiyor. Bence sporların arasındaki en eğlencelisi kanoydu…

“Sub”da rüzgar sörfünün tahtasına benzer bir tahtada ayağa kalkıp dengede kalarak tek kürekle denizde gideriz. Ancak biz rüzgar ve dalgalar çok fazla olduğu için sub tahtasına çıkıp dengede kalarak dokunmadan karşımızdakini tahtadan düşürmeye çalıştık.

“Rüzgar sörfü”, üzerine yelken takılarak sörf tahtasının üzerinde dengede kalarak denizde ilerleyerek yapılıyor. Burada dengede kalmak için ayakların, ellerin, kolların ve vücudun duruşu çok önemli.

“Treking”i büyük olasılıkla biliyorsunuzdur, doğa yürüyüşü… Biz Bodrum’da bir tepeye tırmandık. Manzara çok güzeldi. Orada Milattan Önce bir uygarlık yaşamış. Yerde turuncu renkli taşlar vardı. Bu taşlar o zamandan kalma taşlarmış.

Son olarak “katamaran”dan söz edeyim. Yelkenli, çok hızlı giden bir botla gidiyorsunuz. Eğer zamanında durmanız gereken yerde durmazsanız dengesi bozuluyor. Ama benim katamaranın en sevdiğim yanı diğerlerinin dönmesini beklerken botla yolculuk yapıyorsunuz. Bunu yapmayı çok seviyorum…

Son gün ise kahvaltımızı edip etkinliğimizi yapıp eve döndük…

Bu etkinliği sağlayan okulum Çamlaraltı Koleji’ne, Deniz, Beste ve Özkan öğretmenlerime ve ayrıca Myndos Sailing Okulu’nda bize eğitim veren tüm öğretmenlerime teşekkür ederim.


Ve kitaplar…

Anı Hırsızları – Darren Simpson
Genç Timaş Yayınları
Çeviri: Esma Fethiye Güçlü

Cyan, kendini bildi bileli kötü anıları unutturulan onlarca çocukla birlikte Başkabiryer’de yaşar. Sorgulamanın yasaklandığı bu terk edilmiş adada, geçmişinin karanlığından korunduğuna inanır. Fakat bir gün bir balina iskeletine kazınmış gizemli bir not bulur ve neyi unuttuğunu merak etmeye başlar.

Bu kitabı bana hediye eden “halam” Nuray Oku’ya teşekkür ederim.


Müzik 🙂
Love Story-Indila

İyi tatiller…

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR