Ana Sayfa Güncel Haberler İGC'nin 2021 gazetecilik yarışmaları sonuçlandı

İGC’nin 2021 gazetecilik yarışmaları sonuçlandı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından düzenlenen 2021 yılı Şehit Gazeteci Hasan Tahsin gazetecilik ve gazetecilik teşvik yarışmalarında kazananlar belli oldu. Gazetecilik yarışmasında sekiz dalda toplam sekiz eser, gazetecilik teşvik yarışmasında ise yedi dalda yedi eser  ödüle değer bulundu.

Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması’nda ödül kazananlar 

Haber dalında İlkses Gazetesi’nde yayımlanan “Milletin efendisi tarıma küstü” başlıklı eseriyle Nurettin Baki

Röportaj / söyleşi dalında Ege Telgraf Gazetesi’nde yayımlanan “Türk gençliğinin ‘asil kanı’ Ata’nın toprağı ile buluştu” başlıklı eseriyle Serkan Aksüyek

Sayfa düzeni dalında İlkses Gazetesi’nde “Unutmadık” başlıklı tasarımıyla Murat Özkara

Spor haberi dalında DHA’dan servis edilen “60 milyonluk hayalet stat” başlıklı eseriyle Ömer Ergin Karataş

Spor fotoğrafı dalında Yeni Asır Gazetesi’nde yayımlanan “Göztepe kendine geldi” başlıklı eseriyle Burak Hakerler

Güncel spor yazıları dalında Ege’de Son Söz web sitesinde yayınlanan “Yaz gazeteci” başlıklı eseriyle Nüvit Tokdemir

TV-haber dalında DHA’dan servis edilen “Bilirkişi, ehliyetsiz sürücünün çarptığı Emirhan’ı kusurlu buldu” başlıklı eseriyle Kadir Özen 

TV – haber – program dalında TRT’de yayınlanan “Buradayım – 91 saat sonra” başlıklı eserleriyle Hatice Gürler Yazıcı ve Nükhet Yılmaz

Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Teşvik Yarışması’nda ödül kazananlar 

Haber dalında İHA’dan servis edilen “Hayat bağı” başlıklı eserleriyle Ceren Atmaca ve Sinan Yeniçeri

Röportaj / söyleşi dalında 9 Eylül Gazetesi’nde yayımlanan “En değerli zamanların artisti” başlıklı eseriyle Didar Demirci

Sayfa düzeni dalında Yeni Bakış Gazetesi’nde yayımlanan “99 yıldır tek yürek” başlıklı eseriyle Enise Dikmen Kaplan

Spor haberi dalında Yeni Asır Gazetesi’nde yayımlanan “Böylesi görülmedi” başlıklı eseriyle Berke Özbay

Spor fotoğrafı dalında Medyaspor Prodüksiyon’dan “Kır zincirlerini Büyükşehir” başlıklı eseriyle Okan Kara

TV program dalında Ege Üniversitesi TV’de yayınlanan “Fair play” başlıklı eseriyle Hüseyin Demir

Radyo program-haber dalında TRT’de yayınlanan “Yar’e sebep türküler” başlıklı eseriyle Nurhak Sarıkaya

Yarışmaya katılan eserler “haber, röportaj, güncel yazılar“, “TV-radyo“, “fotoğraf ve sayfa düzeni” ve “spor” ihtisas alanlarındaki seçici kurul üyeleri tarafından değerlendirildi.

Haber, röportaj, güncel yazılar seçici kurulu: Mehlika Gökmen, Ebru Uzunoğlu, Sevda Alankuş, Oğuzhan Kavaklı, Emin Varol, Sezai Elgin, Sinan Keskin, Aylin Süphandağlı, Muammer Kırca, Erdal Erek, Ümit Kartal, Bülent Katarcı, Seda Gök, Yaşar Kuş, Özer Akdemir, Sonay Altıntaş, Ahmet Ali Sayar

TV-radyo seçici kurulu: Duygu Tuncer, Mehmet Karabel, Hakan Özalpuk, Selda Talay, Şevki Köse, Saadet Bekar, Dilek Omaklılar, Ebru Şahin Pulat, Belma Yücel

Fotoğraf ve sayfa düzeni seçici kurulu: Esat Erçetingöz, Ahmet İmançer, Şükrü Akın, Mehmet Ali Varış, Serdar Ağır, İbrahim Irmak, Hakan Ersöz

Spor seçici kurulu: Yılmaz Coşkun, Mutlu Yılmaz, Caner Tok, Erkut Şahin, Mehmet Demirtaş, Hasan Ercazip, Halil Fincan

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR