Ana Sayfa Güncel Haberler İZDENİZ İzmir - Midilli gemi seferlerini başlattı

İZDENİZ İzmir – Midilli gemi seferlerini başlattı

Deniz turizmine ivme kazandırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir – Midilli seferlerini başlattı. İZDENİZ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen seferlerin ilki 17 Haziran 2022 Cuma günü yapıldı. İhsan Alyanak gemisi 50’ye yakın yolcusuyla Alsancak Limanı’ndan hareket etti. Geminin 19 Haziran 2022 Pazar günü Midilli’den döneceği belirtildi.

İZDENİZ tarafından işletilen İhsan Alyanak gemisi, yaz boyunca her hafta Cuma günleri 09.30’da İzmir Alsancak Limanı’ndan kalkacak. Yaklaşık 2 saat 45 dakikalık yolculuk sonrası Midilli’ye varacak gemi, Pazar günleri saat 17.30’da da Midilli’den İzmir’e hareket edecek.

İZDENİZ Genel Müdürü Ümit Yılmaz, İzmir ile Yunanistan’ın üçüncü büyük adası Midilli arasında 12 sefer yapmayı planladıklarını söyledi. Yılmaz, ” Gelen taleplere göre karşılıklı olarak İzmir – Midilli, Midilli – İzmir arasındaki sefer sayılarını artırabiliriz” dedi.

İzmir – Midilli arası gidiş – dönüş bilet ücreti 85 Euro, tek yön bilet ücreti ise 50 Euro olarak belirlendi. 7 – 12 yaş grubu çocuklar için yüzde 50 indirim uygulanıyor. 0 – 6 yaş grubu çocuklar ise ücretsiz yolculuk edebiliyor.

Biletler, bilet.izdeniz.com.tr adresinden online olarak satışa sunuluyor. Ayrıca İzmir Alsancak Limanı’nda açılan İZDENİZ satış ofisinden de elden bilet alınabiliyor. 0 501 535 3535 numaralı telefon aracılığıyla seferlere ilişkin ayrıntılı bilgi alınabiliyor.

Midilli turlarından, yeşil pasaportu ve Schengen vizesi olan yurttaşlar yararlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR