Ana Sayfa Güncel Haberler Gazeteci Fevzi Yılmaz onikinci ölüm yıldönümünde anıldı

Gazeteci Fevzi Yılmaz onikinci ölüm yıldönümünde anıldı

İzmir’de haftalık yayımlanan Yakın Plan Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Gazeteci Fevzi Yılmaz, yaşama veda edişinin onikinci yılında Narlıdere Yukarıköy Mezarlığı’ndaki mezarı başında özlemle anıldı. Anma etkinliği, Yılmaz’ın ailesini, yakınlarını, dostlarını, meslektaşlarını ve sevenlerini bir araya getirdi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve etkinliğe katılanlar, Fevzi Yılmaz’ı anarken anılarını da paylaştı. Ablası Feray Hazman, Yılmaz’ın Yakın Plan Gazetesi’nde ve dijital mecralarda yayınlanan yazılarının derlenerek kitap halinde yayımlanacağını duyurdu.

“Fevzi, birbirimize akıl danıştığımız, yapılacak çalışmaları paylaştığımız insanlardandı. Fevzi ile her zaman ortak akılla hareket ederdik. Halkla ilişkiler uzmanı gibi hareket ederdi, her zaman da halkın içindeydi” diyen Batur, anma etkinliğindeki konuşmasında şunları söyledi:

“Fikirlerine çok değer verirdik. Çok kaliteli bir insandı. Duruşuyla, hareketleriyle ayrı bir havası vardı. Fevzi’yi gerçekten özlüyoruz. Onu tanımış olmaktan son derece mutluyum. Hastanedeyken, ağır hasta olmasına rağmen etrafına moral vermeye çalışan bir insan oldu. Onu her yıl burada anıyoruz;anılması gereken bir insan. Güzel dostluklar, güzel anılar bırakmış geride. Işıklar içinde uyusun.”

Fevzi Yılmaz’ın mezar taşının kırılarak parçalanması, anma etkinliğine katılanları üzdü. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, taşın en kısa zamanda yenilenerek Yılmaz’ın mezarına yerleştirileceğini söyledi. Etkinliğe katılanlar, Fevzi Yılmaz’ın mezarına kırmızı karanfiller bıraktı.

53 yaşında yaşama vedan gazeteci Fevzi Yılmaz, uzun yıllar Anadolu takımlarında teknik direktör olarak görev yapmıştı. 20 Ağustos 2003 tarihinden başlayarak haftalık Yakın Plan Gazetesi’ni çıkarıyordu.

Yakın Plan Gazetesi ilk yıllarda Narlıdere ve Yarımada’ya yönelik yayın yaparken zamanla tüm İzmir ve ilçelerine ulaşan bir kimliğe ulaşmıştı. Gazeteci Fevzi Yılmaz’ın yazıları bir süre Kent-Yaşam haber-bilgi sitesinde de yayımlanmıştı.

12 Haziran 2010 Cumartesi günü sabah saatlerinde tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirmiş, 13 Haziran 2010 Pazar günü toprağa verilmişti. Gazeteci Fevzi Yılmaz, evli ve ilk evliliğinden bir çocuk babasıydı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR